TUSAŞ 600 komponentin yerlileştirme çalışmalarına devam ediyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 250 civarında yerli ve ulusal firma ile toplam 600’ün üzerinde hava aracı komponentinin yerlileştirme …

Hediye sipariş alışveriş ankara
13.07.2021
A+
A-

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 250 civarında yerli ve ulusal firma ile toplam 600’ün üzerinde hava aracı komponentinin yerlileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Birinci etapta yılsonuna kadar 100’e yakın komponent (bileşen) yerlileştirilirken, çalışmalar tamamlandığında 500 milyon dolarlık bir hacimde yurt dışı tedarikinin önüne geçilmiş olacak.
TUSAŞ, yüksek teknoloji eserler için mühendislik ve teknik bahislerde Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra üretim süreçlerinden son eserin testlerine kadar tüm kademelerde yardımcı sanayiinin gelişmesine katkıda bulunuyor.

Yapısal bileşenlerin yanı sıra hava platformunun kritik modüllerini kendi mühendisleri tarafından geliştirmeye devam eden TUSAŞ, öteki taraftan hammaddeden muhtaçlık duyulan kesimin üretimine birçok kademede yerli yardımcı endüstrinin gelişimini destekliyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bu kapsamda alt sistem, ekipman, materyal alanında çalışmalar yürüten TUSAŞ, Gökbey, Hürjet, Hürkuş, MMU, ağır sınıf taarruz helikopteri, Anka, Aksungur, T129 Atak ve T70 genel niyet helikopteri üzere özgün ve ulusal projelerinde hidrolik sistemlerinden güç sistemlerine, yangın söndürme sistemlerinden yakıt tankına, iniş gruplarından iklimlendirme sistemlerine, aydınlatma ünitelerine kadar geniş yelpazede yerlileştirme faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Böylelikle Türk havacılık ekosisteminin tam bağımsız bir biçimde gelişmesini hedefliyor.

2021 sonu prestiji ile özgün hava platformlarına yönelik 100’e yakın komponentin yerlileştirme evreleri tamamlanacak.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.