Türkiye’deki bazı iPhone’lara acil durum uyarısı yapıldı

Türkiye’deki birtakım iPhone kullanıcılarına bu sabah acil durum ikaz bildirimi geldi. Bildirimde ’Evde Kal Türkiye’ bildirisi yer aldı. Uzmanlar …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.07.2021
A+
A-

Türkiye’deki birtakım iPhone kullanıcılarına bu sabah acil durum ikaz bildirimi geldi. Bildirimde ’Evde Kal Türkiye’ bildirisi yer aldı. Uzmanlar ise, kelam konusu acil durum ikazları özelliğinin harika durumlarda gönderildiğini söylerken, ihtarların kapatılmasının önerilmediğini belirtiyor.

Bu sabah saatlerinde Türkiye’deki kimi iPhone kullanıcılarına ’Test Alert Natification’ bildirimi gönderildi.

Gönderilen acil durum ikaz bildiriminde ’Evde Kal Türkiye’ bildirisi yer aldı. Yüksek ihtar sesiyle geldiği belirtilen bildirim birçok kullanıcının da reaksiyonunu çekti.

Bahse ait açıklamalarda bulunan yazılımcı Berkay Çatak, “Sabah saat 10 sularında Türkiye genelindeki iPhone marka telefon kullanıcılarına ve Apple Watch sahiplerine, destekleyen operatörler aracılığıyla sim kartı üzerinden ‘Test Alert Notification’ başlığı ile acil durum uyarısı gönderildi.

Yabancı ülkelerde acil durum ihtarları özelliği afet ve akın üzere fevkalâde durumlarda gönderilirken, Türkiye’de ‘Evde Kal Türkiye’ içeriği ve alarm sesi ile gönderilmesi paniğe sebep oldu. Apple telefonlarda hükümet ihtarları saptanmış olarak açık vaziyette geliyor. Acil durum ve hükümet ihtarlarını kapatmak inanılmaz durumlardan haberdar olamamanıza neden olabileceği için kapatılması önerilmez. Şayet kapatmak istiyorsanız telefonunuzda Ayarlar uygulamasına girin, bildirimler sayfasında en alta kaydırın, Hükümet Uyarıları’nın altında, ilgili ihtar cinsini açın yahut kapatın” sözlerini kullandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.