DOLAR

32,3957$% 0.18

EURO

34,9582% 0.09

STERLİN

41,4259£% 0.18

GRAM ALTIN

2.405,94%0,20

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%0,18

BİTCOİN

2247023฿%-0.59072

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Türkiye şampiyonu ‘Tanyeli Roket Takımı’ üyeleri iş teklifleri aldı

TEKNOFEST 2021’de “Roket Orta İrtifa” kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Tanyeli Roket Ekibi üyelerinin iş teklifleri aldığı bildirildi.
“Roket Orta İrtifa” kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Tanyeli Roket Kadrosu tebrik eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “2022’de Samsun’da yapılacak TEKNOFEST ile de kentimizin yeni başlangıç yapacağını düşünüyoruz.
Samsun, 2022’de mesken sahipliği yapacağı TEKNOFEST’i fırsata dönüştürmelidir” dedi.
İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST 2021’de “Roket Orta İrtifa” kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi ile Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden konseyi Samsun Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı’nı OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal tebrik etti.
Danışmanlığını OMÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Kısmından Doç. Dr. Çetin Kurnaz’ın yaptığı Samsun Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Ekibi üyeleri, düzenlenen programda Rektör Ünal tarafından Rektörlük Senato Salonu’nda ağırladı.
Samsun Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’nun da hazır bulunduğu buluşmada Rektör Ünal, Kadro üyelerinin her birini kutlayarak bu muvaffakiyet kıssalarının çoğalması temennisinde bulundu.

“Samsun,2022’de mesken sahipliği yapacağı TEKNOFEST’i fırsata çevirmeli”
2020’de Gaziantep’te yapılan TEKNOFEST’te de “Roket Alçak İrtifa” kategorisinde Türkiye şampiyonluğuna ulaşan Tanyeli Roket Ekibi ile bir ortaya gelmekten duyduğu memnunluğu belirten Rektör Ünal “Nihayetinde bir gurur tablosu ortaya çıktı.


Ümit ediyoruz ki bu muvaffakiyet, ülkemizin güvenliğinin teminatı olarak önümüzdeki periyotta bir üretime vesile olur. 2022’de Samsun’da yapılacak TEKNOFEST ile de kentimizin yeni başlangıç yapacağını düşünüyoruz. Samsun, 2022’de konut sahipliği yapacağı TEKNOFEST’i fırsata dönüştürmeli. Bir zihniyet dönüşümünün yaşanması gerekiyor; yani bilginin, bilimin, teknolojinin artık hayatımızın olağan bir kesimi olduğunu özümsemeliyiz” diye konuştu.

“Umut ediyoruz ki önümüzdeki süreçte daha başarılı öyküler yazılacak”
Konuşmasında fikir ve proje üretmenin ehemmiyetini vurgulayan Rektör Ünal, “Bir fikrin peşine düşmek ve bunu beslemek çok büyük bir kıymet arz ediyor.


Bizler bu süreçte her vakit yanınızda olacağız. Üniversitenin bir zihniyet değişimine, bir revizyona gereksinimi vardı ve biz bu dönüşümü büyük oranda başardık. Bu manada hem eğitim açısından hem de çalışma alanları açısından bir düzenleme yaptık ve umuyoruz kısa mühlet içerisinde sonuç alacağız.

Sonrasında sizlerle gereksinim odaklı olarak sık sık bir ortaya geleceğiz ve her vakit takviyemizi göreceksiniz. Bu başarılarınızdan ötürü gurur duyuyoruz. Burada OMÜ, SAMÜ ve Atakum Gençlik Merkezi’nin bir ortaya gelip iş ve proje üretmesi, hep dilek ettiğimiz bir sinerjiydi. Hasebiyle sizler, güçlerin birleştirilmesi ve maksada odaklanmanın bir fotoğrafını oluşturdunuz. Umut ediyoruz ki önümüzdeki süreçte de başarılı öyküler yazılacak. Bu öyküyü okumaktan ve bu tabloyu seyretmekten de bizler her vakit onur duyarız” diye konuştu.

“Takımımızı, liseli gençlerle bir ortaya getirmeyi düşünüyoruz”
Akabinde kelam alan Samsun Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi üzere yüksek çaplı üniversiteler karşısında OMÜ ve SAMÜ’nün bu muvaffakiyetinin takdire şayan olduğunu vurgulayarak “Gençlerimizin bu başarıyı 2 yıl üst üste farklı kategorilerde elde etmesi tesadüf olamaz, tersine grubun bu noktaya âdeta tırnaklarını kazıyarak geldiğini gösteriyor.


Kentimiz ismine da çok memnunuz. Muvaffakiyet zordur fakat kolaydır, orada durmak ise çok çok daha zordur. İnanıyorum ki gençlerimiz daha fazla çalışmayı kendilerine şiar edinecek. Gençlerimizin bu başarısı basında çok yankı buldu. Hatta liseli gençlerle buluşturmak için ulusal eğitimden talepler geliyor. Sizleri bu çerçevede liselilerle ufuk çeşidi mahiyetinde bir ortaya getirmeyi düşünüyoruz.

Ancak bu muvaffakiyet, sizi şımartmamalı, başak üzere içiniz doldukça boynunuz bükülmeli. Hasebiyle mütevazılığı elden bırakmamanız lazım” formunda konuştu.

“Bu tablo, multidisipliner kadro olmayı da göstermekte”
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı da ekibin üst üste şampiyon olmasının çok kıymetli olduğuna işaret ederek, “Bu muvaffakiyet, kadro hâlinde çalışıp ortak akılla nereye gelindiğini sergilemesi açısından çok değerli.


Bu tablo, multidisipliner (çok alanlı) ekip olmayı da göstermekte. Multidisipliner çalışma, bizim kültürümüzde pek yok fakat siz bu anlayışı da gösterdiniz. İşte bu sonucun alınmasında bu bakış ve anlayışın da büyük bir katkısı var.

Bu anlayışla daha üst seviyedeki mükafatları de alacağınıza inanıyoruz” tabirlerini kullandı.
Samsun Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Kadrosu Danışmanı OMÜ’lü akademisyen Doç. Dr. Çetin Kurnaz ise 2 yıllık süreçte Takım’a dayanak olan herkese şükranlarını sunarken şöyle konuştu: “Bu süreçte irtifayı yükseltirken acabalarımız oldu ama kadro olarak neler yapabileceğimizi hissettik ve hoş sonuç aldık.
İnşallah bu süreç istediğimiz üzere giderse ileriki evrelerde beklenen sonuçları elde edeceğiz zira her bir ekip üyesi bu kapasiteye sahip.”

Ekip Danışmanı Doç. Dr. Kurnaz: “Takım üyelerimiz iş teklifleri aldı”
Ekip üyelerinin, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Savunma Sanayi Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (TÜBİTAK SAGE) ve Roketsan’da staj imkânı bulduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Kurnaz, kadro üyelerinden birçoğuna iş teklifleri yapıldığını bilgisini paylaştı.


Konuşmaların akabinde Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, kadro üyelerine teşekkür sertifikalarını takdim etti.
Program fotoğraf çekimi ile noktalandı.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye’nin en büyük otomobil festivali Başkent’te başlıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI