Türk zırhlıları vazgeçilmez oldu

Türk savunma endüstrisinin zırhlı kara aracı üreticisi Katmerciler, zırhlı araç ihraç ettikleri ülkelerden ikinci siparişleri alıyor. Firma …

Hediye sipariş alışveriş ankara
21.08.2021
A+
A-

Türk savunma endüstrisinin zırhlı kara aracı üreticisi Katmerciler, zırhlı araç ihraç ettikleri ülkelerden ikinci siparişleri alıyor.
Firma tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Memleketler arası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’21), HIZIR II, EREN ve insansız kara aracı sergileniyor.

Katmerciler Ankara Fabrika Müdürü Şahan Sümer, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle fuarın birinci gününde HIZIR II ve EREN 4×4 zırhlısının lansmanını yaptıklarını söyledi.

HIZIR II ve EREN 4×4 araçlarına yerli ve yabancı ziyaretçilerin ağır ilgi gösterdiğini aktaran Sümer, “Hızır II aracı bir evvelki Hızır I aracımızın daha büyük versiyonu.
9 şahıstan 14 bireye artırılmış işçi kapasitesi mevcuttur.

Bu araç Kamuyu Aydınlatma Platformu’na verdiğimiz üzere Kenya’ya 118 tane ihracatı imzalanmış olan ataçtır. Katmerciler bugüne kadar 65 ülkeye ihracat yapmıştır, hem sivil hem de askeri araçlar olarak.

Hediye sipariş alışveriş ankara

HIZIR’ın daha evvel birkaç ülkeye ihracatı yapıldı ve hala daha hazır kontratlar devam etmektedir” dedi.

“İkici siparişler gelmektedir”
“Türkiye’de pek çok firma zırhlı tekerlekli araç imalatı konusunda ihtisas sahibi olmuştur” diyen Sümer, “Bu firmalardan biri de biziz.


Sahiden hoş eserler üretmekteyiz ve yurt dışı pazarlarda da kabul görmektedir. Daha evvel sattığımız ülkelerden ikinci siparişler gelmektedir.

Bu da eserlerin hakikaten beğenildiğini göstermektedir” diye konuştu.

EREN aracının meskun mahal müdahale aracı olarak 4×4 zırhlı tekerlekli araçların en küçük modeli biçiminde tasarlandığını vurgulayan Sümer, şunları kaydetti:
“Amacı kent içindeki operasyonlarda dar sokaklarda hem zırh hem de mobilite sağlayarak polisimizin askerimizin güvenliğini sağlayan bir operasyon aracı olmasıdır.


Askerimizin ve polisimizin bize gösterdiği özelikler yeni tasarlanmış ve lansmanı yapılmış araçtır.”
Gaye daha çok kullanıcıya ulaşmak
65 ülkeye ihracat gerçekleştiren Katmerciler’in geçen sene yüzde 80’in üzerinde ciroda ihracatı bulunan bir firma olduğunu anlatan Sümer, “Bu mevzudaki eserlerini artırarak yurt içi ve yurt dışı pazarlarda daha çok araçlarını kullanıcılara ulaştırmayı planlamaktadır.

Yalnızca burada görmüş olduğunuz askeri eserler yoktur.

Ayrıyeten araç üstü ekipman konusunda da çok sayıda konfigürasyonla piyasada önemli bir kelam sahibi durumumuz vardır” değerlendirmesinde bulundu.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.