DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2101766฿%-0.3957

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Türk Telekom ve Net Insight’tan 5G alanında önemli iş birliği

Türk Telekom ve dünyanın önde gelen teknoloji tahlilleri şirketlerinden Net Insight, 5G’de kıymetli bir iş birliğine imza attı.

Türk Telekom, geleceği 5G ve yeni jenerasyon teknolojilerle şekillendirmek üzere dünyanın önde gelen teknoloji şirketleriyle iş iştiraklerine devam ediyor.

Bu kapsamda şirket, telekomünikasyon, güç, finans üzere dalların en kıymetli ihtiyaçlarından ‘senkronizasyon’ konusunda Net Insight ile bir iş birliği hayata geçirdi. Mutabakat ile Türk Telekom ve Net Insight’ın 5G vakit ve frekans senkronizasyonu alanında geliştirdiği patentli teknoloji, Türk Telekom ve Net Insight paydaşlığı ile ürünleştirilerek, Türkiye dahil tüm dünyaya pazarlanacak.

“Türk mühendisleri 5G alanındaki muvaffakiyetini tüm dünyaya gösteriyor”
Stockholm’de düzenlenen imza merasiminde konuşan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Şirket olarak, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve geleceği, 5G ve yeni jenerasyon teknolojilerle şekillendirmek için çalışıyoruz.


Bir teknoloji şirketi olmanın da ötesinde, ulusal sorumluluk anlayışıyla teknolojiyi insanın uygunluğu ve yararı için üreten, geliştiren ve bölüme paha katan dünyadaki sayılı operatörler ortasında yer almaktan gurur duyuyoruz. İştiraklerimizle birlikte 5G alanındaki ehil mühendislerimiz, teknolojilerimiz, eserlerimiz ve testlerimizle global arenada 5G’nin gelişmesinde etkin rol alıyoruz. Taşınabilir operatörler ve kritik vakit senkronizasyonu ihtiyacı olan tüm bölümler için maliyetleri düşürecek, servis sürekliliğini artıracak bu yenilikçi tahlil için global pazarda değerli bir potansiyel görüyoruz. 5G’nin senkronizasyon gereksinimi için gereken bin 500 nano saniye sertliğin çok altında bir bedele sahip olan eserimizle, tüm bu muhtaçlıkları karşılayabiliyoruz. Bu teknoloji ile birlikte Türk mühendislerimizin büyük muvaffakiyetini göstererek, ülkemizi memleketler arası arenada en âlâ biçimde temsil edeceğiz. Net Insight ile hayata geçirdiğimiz iş birliği ile bu teknolojinin ürünleştirilmesini ve dünyaya ihracını gerçekleştireceğiz” dedi.

5G senkronizasyonu alanında yenilikçi teknoloji
Bu iş birliği sayesinde, Türk Telekom ve Net Insight, 5G vakit ve frekans senkronizasyonu alanında geliştirilen patentli teknolojiye dayanan ortak eser ve tahliller geliştirecek.


Bu iş birliği ile şirket, sahip olduğu senkronizasyon teknolojisini, tüm Türkiye’yi kapsayan sabit ve taşınabilir şebeke deneyimini ve milletlerarası standartlaşmaya yönelik çalışmalarını ortaya koyacak ve eserin küresel ölçekte pazarlanmasına da takviye verecek.

Şirket, mühendisleriyle yazılım ve geliştirme dayanağını sürdürürken, eserin küresel pazarlarda yaygınlaşmasında rol oynayacak. Şirket, bu teknolojiyi kullanan birinci operatör olmanın yanı sıra, eserin geliştirilmesi basamağında test ortamını da sağlayacak.

Böylelikle altta yatan ağ teknolojisinden ve uydudan bağımsız, uçtan uca çalışan, SLA ile sağlanabilen birinci ve tek vakit ve frekans senkronizasyonu tahlili hayata geçecektir.

Net Insight, eserin küresel pazarda satışını, finans ve güç üzere senkronizasyona muhtaçlık duyan tüm kesimlere adaptasyonunu ve satış sonrası dayanak faaliyetlerini yürütecek.

Net Insight CEO’su Crister Fritzson ise, Türk Telekom ile taşınabilir operatör ağlarına uyarlanacak teknolojiler geliştirme konusunda uzun ve yararlı bir iş birliğine imza attıklarını lisana getirerek, “Birlikte 5G ağları ve vakit senkronizasyonu alanında güçlü ve eşsiz bir yetkinliğe ve tecrübeye sahibiz.

5G’de çığır açacak bu yeni tahlilimiz için global ölçekte büyük ve değerli bir pazar potansiyeli görüyoruz” diye konuştu.

Operatörlerin 5G’ye geçişinde maliyetleri azaltacak çözüm
Senkronizasyon tahlili, haberleşme bölümünde 5G ve ötesi teknolojiler ile bu esere gereksinim duyan başka dallar için, GPS bağımlılığı olmadan, mevcut şebeke ekipmanlarının da değiştirilmesine gerek kalmadan, vakit ve frekans senkronizasyonunun şebeke üzerinden iletiminde eşsiz bir usul sunuyor.


Bu teknoloji sayesinde 5G’ye geçen operatörlerin karşılaştığı en büyük sıkıntılardan biri olan GPS sinyali kesintilerine bağlı olarak yaşanabilecek servis kayıplarını önlemek için öncü bir tahlil üretiliyor. Bu yenilikçi tahlilin, yalnızca Türk Telekom şebekesinde değil, tüm dünyadaki taşınabilir operatörlerin ve senkronizasyon ihtiyacı bulunan kesimlerin kullanımına sunulması, kıymetli vakit ve maliyet tasarrufu sağlamasının yanı sıra hizmet sürekliliğini de artıracak.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Hayat kurtaracak küre

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI