DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1910444฿%0.64695

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Sesyamdan ses var

Nallıhan SESYAM, sürekli eğitim ve sosyal yaşam merkezi Ankara kalkınma ajansının 2015 yılı maddi destek proğramı kapsamında desteklenen ve Nallıhan Belediyesi tarafından yürütülen “Nallıhan’da engel yok” projesi…
Bu proje Nallıhan Belediyesi ek binasında engelli vatandaşlarımızın odak noktasında hizmet vermektedir. Engelli vatandaşlar ek hizmet binasına araçları ile gelebilecek güzel bir binaya sahip olmuşlar. Binanın giriş kısmı tamamen kendileri için kullanıma ve üretim çalışması yapılarak engellilerin zamanının burada geçirilmesi ve engelli bireylerin istihdamına yönelik uygulamalar yapılmasına vesile olmuş.

Nallıhan ilçemizin engelli bireylerinin bu binada üretime katkı yapabilmesi için güzel bir ortam hazırlanmıştır. Engelli bireylerimiz üretime galoş imalatı ile başlamışlar, şu anda t shirt baskısı, kupa baskıları, ahşap hediyelik ürünler üretmekte ve hem zamanlarını değerlendirip hem de üretime katkıda bulunmaktadırlar.

Tabi ki tüm bu hizmetlerde Nallıhan’ın sevilen ve takdir edilen tanıdık siması Nallıhan Engelsiz Yaşam Derneği başkanı sayın Şuayip KIRMAZ’ın katkısı çok büyük, buradaki kardeşleri ve SESYAM’ın vazgeçilmez isimleri Nallıhan da engel yok dayanışma derneği başkanı Aysun EREN ve SESAM’ın güzel insanları Serkan TANER, Cemil BAYLAM, ve İsmail AYDEMİR’e abilik ve önderlik yaparak onları bu güzel davada yönlendirmiştir. Üretimde görevlendirilen Gözde KAYA ve yardımcı personel Fatma TUNAR’a ayrıca teşekkür ederiz. 
SESYAM’ın faaliyetleri saymakla bitmez. Ankara kalkınma ajansının finanse ettiği Ebru sanatı çalışmaları başlatış olup, ebru sanatları hocası Emine Avcı OĞUZ ile ilk çalışmalar start almıştır. Gerçekten Şuayip KIRMAZ ve ekibi SESYAM ‘da ses getirerek güzel bir örnek ve rol model olmuşlardır.

SESYAM özel sosyalite gerektiren grupların sosyal, kültürel ve fiziksel hizmetlere erişimlerinin kolaylaştırarak tüm vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmayı hedeflemiştir.

İlçemizde hiçbir kimse ya da grupların dışlanmadan hep birlikte sevgi, saygı içerisinde yaşanmasının öncüsü olmuştur. SESYAM üyeleri yaptıkları üretim hizmetiyle örnek bir davranış sergilemişlerdir. Kahve köşesinde dedi kodu yapmak yerine toplumu hizmete davet etmişlerdir. 
Burada başta sayın Şuayip KIRMAZ ve katkısı olan tüm SESYAM görevlilerine teşekkür ediyorum. Tüm Nallıhan halkından bu konuda duyarlı olmalarını ve yardım etmelerini talep ediyorum. Engellileri anlamamız için kendimizin ya da ailemizden birinin engelli olmasını beklememek gerektiğini kavrayalım. En azından bu yazıyı okuduktan sonra SESYAM nedir ? Nallıhan’da nerede ? ne yaparlar? araştıralım.

Hiçbir şey yapamıyorsak en azından ziyaret edip bir çaylarını içelim. Oradaki sıcak ortamı yaşayalım. Ben bunu yaptım. Kardeşlerimin çaylarını içtim. Sıcak ortamda sohbet ettim. Size de tavsiye ederim. Bana göre insanlara Destek vermek sadece onlara ait günlerde senede bir övgüler dizerek yılın geri kalan günlerinde hiç aramamak değil.

SESYAM’a destek vererek proje kapsamında onların önünü açan başta Belediye Başkanımız Sayın İsmail ÖNTAŞ, Başkan yardımcısı Sayın Gökhan ARICI, Belediye Kültür ve Sosyal İşler müdürü sayın Hamiyet BALCI’ya teşekkür ederim.

0 553 643 23 69 tan1er1@hotmail.com

 

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Şuayip
    8 sene önce
    0 0

    Destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Tüm halkımızı SESYAM a bekliyoruz.

Sıradaki haber:

ÇOCUKLUĞUMUN YAZI MAHALLESİ

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0