Şarj aleti alırken akım değeri hayati önem taşıyor

Günlük ömrün vazgeçilmezi olan ve ellerden düşmeyen akıllı telefonlarda uyumlu akım pahasına sahip şarj aletlerinin kullanılması konusunda …

Hediye sipariş alışveriş ankara
15.12.2020
A+
A-


Günlük ömrün vazgeçilmezi olan ve ellerden düşmeyen akıllı telefonlarda uyumlu akım pahasına sahip şarj aletlerinin kullanılması konusunda uzmanlar uyarıyor.

Hayatın en kıymetli araçlarından biri haline gelen akıllı telefonlar dünyanın dört bir yanında kullanılıyor. Satın alınan yeni cep telefonlarının yanında verilen özgün şarj aletleri ise günlük ömürde maruz kaldığı yıpranmalar sonucunda çarçabuk bozulabiliyor. Yepyeni şarj aleti bulamayan ya da yüksek fiyatlara satın almak istemeyen vatandaşlar ise ekseriyetle muadil eserleri tercih ediyor. Bu eserlerin kullanımında ise ortaya çıkan problemler ise birçok kullanıcı tarafından ucuz maliyet nedeniyle göz gerisi edilebiliyor. Telefoncular ve uzmanlar ise akıllı telefonlarda yanlışsız şarj aygıtı kullanmanın hayati ehemmiyet taşıdığını söylüyor. Kalitesiz ve aygıtla uyumsuz akım kıymetine sahip şarj aletleri telefonlara önemli ziyanlar veriyor.

Kaliteli ve uyumlu akım kıymetine sahip şarj aletleri kullanarak kullanıcıların yüksek maliyetli arızalardan kaçınabileceğinin altını çizen telefoncu Korkmaz Sönmez, “Telefonlarda orjinal şarj aletlerini kullanmak aslında bir nevi müdafaa tahlili. Fabrikadan çıkarken üreticiler telefonun tam manasıyla muhtaçlığına nazaran bu parçayı yapıyorlar. Bu sebeple uzmanlar da ‘orijinal şarj aleti tercih edilmeli’ diyorlar. Aslında şarj aletleri de akım kıymetleri ve kalite açısından değişkenlik gösterir. Günümüzde birtakım şarj aletlerinin fiyatları, telefonların özgün aygıtlarından daha kıymetli. Şarj aleti tercih ederken dikkat etmemiz gereken en değerli nokta akım kıymetleri. Daha yüksek amper bedellerine gereksinim duyan telefonunuza şayet düşük amperli şarj aygıtı kullanırsanız, yavaş şarj dolumu ve çeşitli arızalara davetiye çıkarabilirsiniz. Uzun vadede uyumsuz amperli şarj aleti kullanımı bataryanın ölmesine yol açıyor ve telefonun şarj soketinde arızalara sebep olabiliyor. Şarj soketindeki kısa devre arızaları ise telefonun hafıza modülünde arızalara neden oluyor ve bilgilerinizi kaybedebiliyorsunuz. Bununla kurtulmak bile düzgün zira bu arızalar ana karta ulaştığında çok yüksek maliyetli ziyanlara yol açabiliyor. Şarj kablosunda da bahsettiğimiz amper bedeller büyük değer taşıyor. Yanlışsız kablo kullanılmadığı takdirde şarj aleti bozuluyor ve daha ileri süreçte telefon da ziyan görebiliyor” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.