DOLAR

32,1723$% 0.11

EURO

35,0614% 0.17

STERLİN

41,2418£% 0.3

GRAM ALTIN

2.433,00%0,16

ÇEYREK ALTIN

3.951,00%1,21

BİTCOİN

2179952฿%-1.57264

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Nallıhan’da Tapduk Emre’ye Ziyaret

Nallıhan'da Tapduk Emre'ye Ziyaret

Nallıhan’dayım. Anadolu’nun tam ortası. Bozkır yeşil elbisesini giymiş toprak uyanmış . Düm düz Ayman kırı. Kırın ortasında,Sakarı nehrine yakın bir yerde hafif yüksek bir tepe.Tepenin üzerinde Taş bir bine ve müştemilatı.
Tepeye geniş bir 99 basamaktan oluşan bir merdivenden çıkıyorsun.Merdiven bitimi han kapısına andıran büyük ağaç bir kapı.Kapıdan içeri girdiğinde sağlı sollu pek çok oda.Tam karşıda yine büyükçe bir kapıdan içeri girdiğinde büyük bir odanın içine giriyorsun.Tam karşıda hafif bir yükseklik.
Oda o kadar sade. Yer kılçan var. Kılçanlar üzerinde beyaz pöstekiler. Odanın içerisinde loş bir ışık,mis gibi bir gül kokusu hakim.Hafif yükseklikte büyük bir minder üzerinde dizleri üzerinde oturmuş,70 yaşlarında,sakalı bem beyaz,bağrına kadar gelmiş,buğday tenli,başında beyaz bir takke,üzerinde krem renk pardösü,yine krem renk son düğmesine kadar ilikli enteri giymiş elinde alıç ağacından yapılma 99 luk büyük bir tespih olan hafif çekik gözlü,nur yüzlü ,tüm haşmeti ile
Tabduk Emre oturmakta.
Selam verdim. Selamıma aldıktan sonra gel hele İsmail’im diyerek yanına çağırdı. Dizinin dibinde bulunan en büyük pöstekiyi göstererek oturmamı istedi.
Hoş geldin,de hele niye buraya gelirken böyle korkak korkak gelirsin.Biz Ana yurttan çıktığımızda Ata yurdumuz olacak olan Anadolu’da pek az Türk vardı.Savaşarak Anadolu’ya Fet ettik,Düş adamlarımızda fet edilen bu topraklara yurt yaptık.Bu yurdun her yerinde Türkçe konuşulur,Türkçe düşünülür,Türkçe inanlar ağırlanır,Türkçe eylenir,Türkçe inanılır oldu.
Ahmet Yesevi,Mevlana,Hacı Bayram,Hacı Bektaş,Dadal oğlu,Karaca oğlan,Emrah,Yunus Emre gibi büyüklerimiz Anadolu’ya yurt yaptı.Bizim maya tuttu.Yüzlece yıldır da bu maya devam etmekte. Sen hiç korkma bu mayayı,mayası bozuk biri gelip bozamaz.
Sen hele deyiver çocuklar ne yapar.Bizim Yunus kaç yaşına girdi.Gelip yıllar önce burada dua etmiştin. Bir oğlum daha olursa adına Yunus Emre koyacağım diye.Oğlun oldu yoksa Yunus Emre koymadın mı?
Koymaz olur muyum tabi adı da Yunus Emre.Şu anda 16 yaşında.Bizim Yunus gibi olsun diye dua ediyorum.Sen tasalanma hele.Bizim duamıza aldı. Onun mayası sağlam .Hatta bir oğlum daha oldu dedim. Desene oğlanları üçledi.Vatana millete hayırlı birer evlat olurlar inşallah.

İsmail Biçer
Nallihanhaber.com

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nallıhanlılara Bayramda Tavsiyeler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI