“Hürkuş Hyeu” ilk kez gösteri uçuşu gerçekleştirdi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Konya’da gerçekleştirilen Memleketler arası Anadolu Ankası-2021 tatbikatına katıldı. TUSAŞ’ın özgün …

Hediye sipariş alışveriş ankara
01.06.2021
A+
A-

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Konya’da gerçekleştirilen Memleketler arası Anadolu Ankası-2021 tatbikatına katıldı. TUSAŞ’ın özgün eserleri ortasında yer alan HÜRKUŞ’un yeni versiyonu HÜRKUŞ Hava Yer Entegrasyon Uçağı (HYEU), uçuş gösterisi düzenleyerek görücüye çıktı. Birinci sefer uçuş gösterisi düzenleyerek dikkatleri üzerine toplayan HÜRKUŞ HYEU, pilotların eğitimlerinde kullanılacak.
Tatbikat kapsamında dikkatleri üzerine çeken HÜRKUŞ HYEU, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın eğitim faaliyetlerinde kullanılması planlanıyor.
HÜRKUŞ HYEU ile İleri Hava Kontrolörü, İleri Muharebe Kontrolörü ve Müşterek Ateş Dayanak Timi eğitimleri verilecek.

135’nci filo isterlerine nazaran gelişmiş varyant olarak isimlendirilen HÜRKUŞ HYEU’nun, düşük kullanım maliyet ve gelişmiş aviyonik sistemleri ile değerli avantajlar sağlayacağı öngörülüyor. HÜRKUŞ’un mevcut gelişmiş özelliklerine ek olarak HÜRKUŞ HYEU ile Elektro-Optik / Infrared (EO/IR) kamera, lazer güdümlü ve güdümsüz eğitim mühimmatlarının yanı sıra oto pilot entegrasyonları da kademeli olarak gerçekleştirilebilecek.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Konya’da gerçekleştirilen Milletlerarası Anadolu Ankası-2021’de dikkatleri üzerine toplayan HÜRKUŞ HYEU ile ilgili TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, şunları anlattı:
“Çeşitli ülkelerin komutanlıklarının iştirakleriyle gerçekleştirilen bu kıymetli tatbikatta HÜRKUŞ HYEU bilhassa 135’nci filo nezdinde ‘eğitim’ amacıyla kullanılacak.

Biraz daha açmak gerekirse, HÜRKUŞ HYEU ile maksadımız hava ve yer ögelerine eğitim vermek.

HÜRKUŞ HYEU’nun gelişmiş sistemleri ve özellikleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza değerli katkılar yapmak istiyoruz.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.