Fethimiz Kutlu Olsun

İsmail Biçer
İsmail Biçer Nallıhanhaber.com Köşe Yazarı

Fethimiz Kutlu Olsun

Yıl 1453 doğu ile batı arasında arasındaki güç dengesini bozacak ve insanlığın öyküsünü değiştirecek olan destansı bir savaş .
Costantilapolis
Yetmiş bin kişilik Müslüman ordu
.Osmanlı Türklerinin kuşatması altında.
Seferin başında Sultan ikinci Mehmet Han var.
Alim!
Savaşçı!
Tutkulu!
Çağının çok önünde!
Uzak görüşlü.
İcatçı!
Bu şehri fethetmek 13 yaşından beri onun en büyük hayali. Costantilapolisi İslam dünyasının incisi Türkün imparatorluk merkezi yapmak istiyor.
Hedefi dünyada tek bir imparatorluk.tek bir inanç,tek bir egemenlik olmalıdır. Bu amacına ulaşmak için ikinci Mehmet dünya savaş tarihinde ilk kez kullanılan toplar icat etti. İcat etmiş olduğu toplar sayesinde yıkılmaz denilen Kostantilapolis surları yıkıldı.
Savaşta yeni bir çağ başlamış oldu. Artık taştan surlar kimseye koruyamaz Kostantilapolis asırlarca dayandı.Fatih Sultan Mehmet Türkleri bir araya getirip alana kadar.
Fatih Sultan Mehmet tek ve temiz bir hamle ile insanlığın dengesini değiştirdi. Dünyanın Hristiyanlık tarafından elde tutulmuş büyük parçasını aldı ve Müslüman yaptı. Hristiyan Kostantilapolis, Müslüman İstanbul oldu. Şanlı katedral Ayasofya ise,dünyanın en büyük camisi oldu. Fetih ile orta çağ kapanıyor yeni çağa insanlık adım atıyordu.
Bu gün fetih in 567 yılı dönüm.Allah Türkleri tarih sahnesinde sürekli olarak var etsin. 1453 yılında olduğu gibi tarihin baş rollerine hep Türklerin oynaması dileği ile.
Fethimiz kutlu olsun.
Nice fetihlere.

İsmail Biçer
Nallihanhaber.com

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.