DOLAR

28,9919$% 0.23

EURO

31,2252% -0.16

STERLİN

36,3918£% -0.22

GRAM ALTIN

1.866,38%-1,07

ÇEYREK ALTIN

3.135,00%-0,31

BİTCOİN

1271527฿%0.3389

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Fethimiz Kutlu Olsun

Fethimiz Kutlu Olsun

Yıl 1453 doğu ile batı arasında arasındaki güç dengesini bozacak ve insanlığın öyküsünü değiştirecek olan destansı bir savaş .
Costantilapolis
Yetmiş bin kişilik Müslüman ordu
.Osmanlı Türklerinin kuşatması altında.
Seferin başında Sultan ikinci Mehmet Han var.
Alim!
Savaşçı!
Tutkulu!
Çağının çok önünde!
Uzak görüşlü.
İcatçı!
Bu şehri fethetmek 13 yaşından beri onun en büyük hayali. Costantilapolisi İslam dünyasının incisi Türkün imparatorluk merkezi yapmak istiyor.
Hedefi dünyada tek bir imparatorluk.tek bir inanç,tek bir egemenlik olmalıdır. Bu amacına ulaşmak için ikinci Mehmet dünya savaş tarihinde ilk kez kullanılan toplar icat etti. İcat etmiş olduğu toplar sayesinde yıkılmaz denilen Kostantilapolis surları yıkıldı.
Savaşta yeni bir çağ başlamış oldu. Artık taştan surlar kimseye koruyamaz Kostantilapolis asırlarca dayandı.Fatih Sultan Mehmet Türkleri bir araya getirip alana kadar.
Fatih Sultan Mehmet tek ve temiz bir hamle ile insanlığın dengesini değiştirdi. Dünyanın Hristiyanlık tarafından elde tutulmuş büyük parçasını aldı ve Müslüman yaptı. Hristiyan Kostantilapolis, Müslüman İstanbul oldu. Şanlı katedral Ayasofya ise,dünyanın en büyük camisi oldu. Fetih ile orta çağ kapanıyor yeni çağa insanlık adım atıyordu.
Bu gün fetih in 567 yılı dönüm.Allah Türkleri tarih sahnesinde sürekli olarak var etsin. 1453 yılında olduğu gibi tarihin baş rollerine hep Türklerin oynaması dileği ile.
Fethimiz kutlu olsun.
Nice fetihlere.

İsmail Biçer
Nallihanhaber.com

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nallıhan’da 74 Günlük Hasret Sona Erdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI