“Fatih 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği” projesine yoğun ilgi

Fatih’te düzenlenen Fatih 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği” projesi ağır ilgi gördü. Aktiflikte çeşitli deneyler gerçekleşti. Fatih Belediyesi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.09.2021
A+
A-

Fatih’te düzenlenen Fatih 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği” projesi ağır ilgi gördü. Aktiflikte çeşitli deneyler gerçekleşti.
Fatih Belediyesi dayanağıyla, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Fatih 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği” projesi gerçekleşti.
TÜBİTAK 4007 Bilim ve Toplum Programlarınca desteklenen “Fatih 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği” projesi 56 atölye ve 3 Konferanstan oluşuyor. 4007 Bilim Şenliği’nde öğrencilerin yaptıkları fevkalade projeler sergilendi. Şenliğe, Fatih Belediye Lideri M. Ergün Turan, Vilayet Ulusal Eğitim Şube Müdürleri Adnan Can, Atakan Karadağ, Fatih İlçe Ulusal Eğitim Müdür Yardımcı Murat Altınöz, TÜBATAK proje yürütücüsü Esra Esgen, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Program hürmet duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.

Lider Turan, Robot Mina Ada’yla sohbet etti. Akabinde şenlikte, Sifigu Takımı ile bilim gösterisi yapıldı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri bahisler üzerine araştırma yaptı.

Daha sonra Lider Turan, öğretmenler ve öğrencilerin deneylerini ve projelerini inceleyerek deneyimledi.

Alanda 42 atölyeden oluşan moleküller biyoloji ve genetik atölyesi, fizik, kimya ve biyoloji atölyelerinde deneyler gerçekleştirildi. Yanı sıra astronomi ve uzay bilimleri atölyesi 4 tane uygulama yapıldı.

“Fatih, birçok bilim insanını yetiştirmiş”
Çocukların başarılarıyla onurlandığını tabir eden Fatih Belediye Lideri M. Ergün Turan, “TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği’nde çocuklarımız yaptıkları faaliyetleri bizlere gösterecekler.

Bu topraklar bilhassa Fatih, İstanbul birçok bilim insanını yetiştirmiş en değerli bilim insanlarından birisi burada birçok yere ismini veren o isimlerde var.

Ali Kuşçu’dur. Ali Kuşçu ile alakalı burada birçok yerimiz ve yerimiz var. Fatih Sultan Mehmet Han’ın birinci günden hocaları Akşemsettin, Molla Hüsrev, Molla Gürani, ve Hızır Beyefendi Çelebi üzere birçok alimde şahsiyetler bulunmaktadır.

TEKNOFEST’e gittim. Fatih Belediyemizin de İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün ve hocalarımızla bir arada takviye aldıkları Bilim Fatih projemiz var. O proje kapsamında TEKNOFEST’te gezdim. Birçok Fatihli öğrencimizle de karşılaştım.

Çok keyifli oldum. Fatih’te İstanbul’da 7 ilçe 4007 projesine dahil oldum.

Bir tanesi de Fatih İlçemiz. Fatih İlçemizin dahil olmasından ötürü 39 ilçesinden 7 ilçede bir tanesi olması hoş bir durum” sözlerinde bulundu.

Fatih 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği projesi 23-24-25 Eylül 2021 tarihinde 56 Atölye ve 3 Konferanstan oluşturularak devam edecek.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.