Başkan Şerifoğulları’nın destek verdiği öğrenciler finalde

Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları’nın Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor Projesi kapsamında dayanak verdiği Fırat Üniversitesi öğrencileri …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.09.2021
A+
A-

Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları’nın Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor Projesi kapsamında dayanak verdiği Fırat Üniversitesi öğrencileri, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST’te finale kaldı.
35 farklı kategorinin yer aldığı TEKNOFEST 2021 teknoloji yarışlarında Fırat Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 11 kadrodan 8’inin finale kadar yükselmesi, gençlere istedikleri bütün imkanı sunan Lider Şerifoğulları ve Elazığlıları gururlandırdı.
Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST 2021, 21 Eylül Salı günü Atatürk Havalimanında başlamıştı. 4’üncüsü düzenlenen şenlikte Elazığ Belediyesi de stant açarak gençlere dayanağını sürdürüyor.

Elektrikli araç, sürü İHA, savaşan İHA, insanlık faydasına teknoloji ve sıhhatte yapay zeka kategorilerinde finale kalan öğrencileri desteklemek için açılan standa, teknoloji meraklılarının yanı sıra bürokratlar, vilayet, ilçe belediye liderleri ve siyasilerde ziyaret ederek takviye oluyor.

Pazar günü sona erecek
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla Alakalar Müdürlüğünden mevzuya ait yapılan açıklamada, “Elazığ Belediyesi olarak yarınların teknolojisini tasarlayacak, üretecek ve yönetecek gençlerimizin yanındayız.


Hediye sipariş alışveriş ankara

Bu doğrultuda TEKNOFEST yarışlarına katılan ve Fırat Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 11 gruba dayanak olduk. Bu gruplarımızın 8’i finale kalmaya hak kazanarak bizleri gururlandırdı.

Onların yanında olmayı vazife bilerek İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan şenlikte de stantlarımızla yer aldık. Ulusal ve yerli projelerin süratlice hayata geçmesine öncülük eden TEKNOFEST’in gün geçtikçe büyümesi ise bizleri ayrıyeten gururlandırıyor.

Bu başarıda Belediye olarak katkı sağlamaktan büyük memnunluk duyuyoruz. 21 Eylül Salı günü başlayan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST, 26 Eylül Pazar günü sona erecek” denildi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.