Facebook Creator Marketing Accelerator programı içerik üreticilerini güçlendirecek

Facebook Creator Marketing Accelerator programı düzenlenen online tanıtım aktifliğiyle hayata geçirildi. Aktiflikte, Instagram kreatif içerik …

Hediye sipariş alışveriş ankara
03.06.2021
A+
A-

Facebook Creator Marketing Accelerator programı düzenlenen online tanıtım aktifliğiyle hayata geçirildi. Aktiflikte, Instagram kreatif içerik üreticilerinin gelir elde etmelerine yardımcı olmak hedefiyle yeni kullanıma sunulan eserler tanıtıldı.

Facebook, Instagram kreatif içerik üreticilerine dayanak olmak emeliyle Facebook Creator Marketing Accelerator programını düzenlenen online tanıtım aktifliğiyle duyurdu.

Şirket, içerik üreticilerine yönelik hayata geçirilen program aracılığıyla Z jenerasyonunun hayata bakışının ve kıymetlerinin evvelki nesillerden çok daha farklı olduğunu dikkate alarak gençlere kendilerini söz ederken gelir elde edebilecekleri bir alan sunarken geleceğin iş kollarının oluşturulmasına da dayanak olmayı hedefliyor.

Verilen bilgiye nazaran program çerçevesinde, içerik üreticilerinin platformu daha yeterli kullanmalarını sağlamak maksadıyla verilecek eğitimlerin yanı sıra platform içinde içerik üreticilerinin kendileriyle iş birliği yapmayı isteyen markalarla kolaylıkla bir ortaya gelmesini sağlayacak birçok araç kullanıma sunuluyor.

Yakın vakitte Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Instagram CEO’su Adam Mosseri yaptıkları açıklamalarda içerik üreticilerine takviye olacak özelliklerin geleceğinden bahsetmişti. Sunulacak araçlar ortasında içerik üretici mağazaları ve yeni Markalı İçerik promosyon muahede sistemlerinin yanı sıra markaları, ulaşmaya çalıştıkları kitlelere uygun içerik üreticileriyle eşleştirmeye yardımcı olacak bir pazaryeri üzere yenilikler öne çıkıyor.

Halihazırda birçok içerik üreticisi sponsorlu içerik yayınlayarak gelir elde etse de hayata geçirilecek yeni pazaryeri sayesinde Instagram, markaların gelişmekte olan içerik üreticilerini keşfetmesine yardımcı olma bakımından da daha kapsamlı bir rol oynayacak.

Şirket bu sayede içerik üreticilerinin kitlelerini büyütmelerine ve bir işletme kurmak için takipçilerinin dayanağından yararlanmalarına yardımcı olacak. Bununla birlikte, yeni gelecek araçlar markaların şimdiye dek Instagram’ın ya da Facebook’un iştiraki olmadan ve platform dışında gerçekleştirdiği içerik üreticisi iştiraklerini da kolaylaştıracak.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Facebook Creator Marketing Accelerator programı ile ilgili açıklamada bulunan Facebook Global Pazarlama Tahlillerinden Sorumlu Lider Yardımcısı Carolyn Everson, ağır kullanıcı tabanı ve daima büyüyen içerik üretici ekosisteminin Türkiye’yi bu programı başlatmak için kusursuz bir coğrafya haline getirdiğini belirtti.

Everson, kelamlarını şöyle sonlandırdı: “Instagram her vakit üreticiliğin geliştiği bir platform olmakla birlikte hem gençlerin ve içerik üreticilerinin geleceği tanımladığı hem de markaların yeni kitlelere ulaşabilecekleri ve işletmelerini güçlendirebilecekleri bir yer haline geldi.

Bu noktada, içerik üreticileri ve markaların birbirlerini besleme potansiyelinin ne kadar ehemmiyet kazandığının farkındayız. Creator Marketing Accelerator programı ile içerik üreticilerine ve iş ortaklarına gaye kitlelerine ulaşmaları, kıssalarını anlatmaları ve markalarını büyütmeleri ismine Instagram’ı en âlâ formda kullanmaları için dayanak olmayı amaçlıyoruz. Sunduğumuz yeni araçlar sayesinde de bu gaye doğrultusunda temel bir rol oynayabileceğimize inanıyoruz”.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.