Bilime merak duyanların adresi “Mamak Füzyon”

Türkiye’de birinci sefer ileri teknoloji alanlarında mahallî idare inisiyatifi ve modeli oluşturan Mamak Belediyesi, hayata geçirdiği ’Mamak …

Hediye sipariş alışveriş ankara
03.10.2021
A+
A-

Türkiye’de birinci sefer ileri teknoloji alanlarında mahallî idare inisiyatifi ve modeli oluşturan Mamak Belediyesi, hayata geçirdiği ’Mamak Füzyon’ çatısı altında genç yetenekleri ve akademisyenleri Matematiksel Bilim Toplantısı’nda bir ortaya getirdi.
Türkiye’de birinci sefer ileri teknoloji alanlarında lokal idare inisiyatifi ve modeli oluşturan Mamak Belediyesi, hayata geçirdiği Mamak Füzyon çatısı altında genç yetenekleri ve akademisyenleri Matematiksel Bilim Toplantısı’nda bir ortaya getirdi.
Mamak Belediyesi Lideri Murat Köse, Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Siyasetleri Heyeti üyesi Dr. Osman Coşkun, Mamak Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Düğmeci, Prof. Dr. M. Taner Koşan, Doç. Dr. Miraç Çetin, Doç. Dr. Aynur Özcan ve bilime merak duyan gençlerin iştirakiyle gerçekleşen birinci toplantıda Müzik ve Matematik İlgisi, Jonglörlük Döngüleri, Cihan ve Matematik mevzuları ele alındı.

“Çağın ötesinde bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz”
İnsanlık tarihinde yeni bir devir yaşandığını tabir eden Mamak Belediye Lideri Murat Köse, “Mamak Belediyesi olarak Türkiye’de çok az sayıda mevcut olan teknoloji ve girişimcilik ünitemizi kurduk.


Toplumsal ve temel bilimleri kaynaştıracak olan Mamak Füzyon Merkezi’miz gençlerimize yeni fikirlerin aşılandığı merkez olacak. Gençlerimizin dinamik gücünün farkındayız ve burada yaptığımız çalışmalarla onlara çağın ötesinde bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

İhtilal niteliğinde proje
İnsanlığın, tanımaya, keşfetmeye, okumaya birinci evvel kendisinden başlaması gerektiğini tabir eden Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Siyasetleri Heyeti Dr. Osman Coşkun, “Gücümüzün farkına varıp, yenilikler üretmeliyiz.


Mamak Füzyon, ülkem ismine dünya ismine ihtilal niteliğinde bir proje.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Buradaki genç fikirler çok şanslılar, buranın nimetlerinden faydalanacaklar. Mamak Belediye Liderimiz Murat Köse’nin bu çalışması süper, kendisine emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.