DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2248816฿%0.64453

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Verileriniz artık bir yerde değil 4 kentte yedeklenecek

Firmaların datalarını Erzurum ve Sivas’ta yedekleyerek bir unsur imza atan Bursa’daki data merkezi PenDC, hizmet ağına Sinop ve Hatay’ı da ekleyecek. Böylelikle datalar, afet ya da öbür risklere karşı mutlak muhafaza altına alınmış olacak.
Firmaların datalarını, Bursa’daki ana merkezden inançlı altyapısıyla Erzurum ve Sivas’ta yedekleyen PenDC, müşterilerine kesintisiz hizmet sunmak maksadıyla coğrafik yedeklilik avantajı ile bir prensip imza attı.
Günümüzde dataların ve sunucuların inançlı bir biçimde yönetilebilmesi için coğrafik yedekliliğin kaide olduğunu belirten PenDC İdare Heyeti Lideri Murat Ünal, yıl sonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanından bilgileri yedekleyebilmek için lokasyon sayılarını artıracaklarını söyledi. Türkiye’deki data merkezlerinde gibisi olmayan coğrafik yedekleme sistemlerini titizlikle kurduklarını belirten PenDC İdare Şurası Lideri Murat Ünal, “Olası rastgele bir aksaklığa karşı Bursa’daki merkezimizde bulunan bilgilerimizi koruyabilmek gayesiyle coğrafik yedeklilik sistemini ülkemizde birinci kez hayata geçiren firma olduk. Her gün sonunda Erzurum ve Sivas’ta bilgilerimizi otomatik olarak yedekliyoruz.

Datalarımız, yurt içinde kalmaya devam ediyor. 100’er metrekarelik alanlarda bulunan yedekleme kısımlarımız, bünyesinde bulundukları Atatürk ve Cumhuriyet Üniversitesi için birebir vakitte bir gelir kaynağı.

Data kaybı yaşanmaması ismine hayata geçirdiğimiz sistemimizi yıl sonuna kadar Sinop ve Hatay ile birlikte 4 noktada işler hale getirmek istiyoruz. Bu formda bilgilerimizi, en yüksek kapasitede koruyabileceğiz” diye konuştu.

Milletlerarası sertifika güvencesi
PenDC altyapısının bilgi merkezlerinin güvenirliliğini ve kalitesini yansıtan sertifikasyonlara nazaran tasarlandığını da vurgulayan Murat Ünal, “Merkezimizi memleketler arası çapta geçerliliği olan ‘Tier3+ Sertifikası’ standartlarına uygun olarak kurduk.


Bu sertifikasyonun çok ayrıntılı denetimleri ve şartnameleri var.

Yedek elektrik şebekesi, yedek güç ve soğutma sistemleri ve yedek hizmet sağlayıcılarını içeren sertifika, dış ortamdan gelebilecek tehlikelere karşı merkezin her türlü tedbiri almasını gerektiriyor. Bu mefkureye ulaşma noktasında yaptığımız her çalışma, önemli yatırım maliyetlerini beraberinde getirse de gayemize ulaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Tüm bunların yanı sıra sürdürülebilir kalkınma gayelerinin gerekliliklerine de ahenk sağlayarak güneş panelleri ile sağladığımız güç sayesinde etraf dostu üretime de katkı sağlıyoruz” sözlerini kullandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türk öğrenciler Concorde motorların yakıt ve ses patlaması problemine çözüm bularak dünya birincisi oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI