Van’da AMATEM ve ÇEMATEM hizmet binalarında sona doğru

Van’ın merkez Tuşba ilçesinde 23 bin metrekare alanda inşa edilen Alkol ve Husus Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM) ile Çocuk ve Ergen Husus …

Hediye sipariş alışveriş ankara
09.09.2021
A+
A-

Van’ın merkez Tuşba ilçesinde 23 bin metrekare alanda inşa edilen Alkol ve Husus Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM) ile Çocuk ve Ergen Husus Bağımlılığı Tedavi Merkezi (ÇEMATEM) hizmet binası çalışmalarında sona gelindi.
Sıhhat Bakanlığı Sıhhat Yatırımları Genel Müdürlüğünce Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet yürütecek 30 yataklı AMATEM ile 20 yataklı ÇEMATEM hizmet binasının yaklaşık yüzde 90’ı tamamlandı.
Hem çocuk hem de yetişkin husus bağımlılarının tedavi ve eğitimi için faaliyet verecek sıhhat tesisi, bölgenin muhtaçlığını karşılayacak.

“Bina kıymetli ölçüde hazır hale getirildi”
İHA muhabirine konuşan Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Kamil Yavuzer, inşaat çalışmalarında sona gelinen AMATEM ve ÇEMATEM’in yeni hizmet alanları olduklarını belirtti.


Hediye sipariş alışveriş ankara

Binayı ve yerleşkesini açılır hale getirmek için çalışmalara sürat verdiklerini tabir eden Başhekim Yavuzer, “Aşılması gereken birkaç teknik sorun var, şu an bunları aşıyoruz.

Bu istikamette çalışmalarımız da devam ediyor.

Kısa bir müddet sonra gerekli işçi dayanağıyla bir arada orayı hizmete etkin hale getirmeyi öngörüyoruz” dedi.

Şu an binanın yerleşke alanında peyzaj çalışması yaptıklarını lisana getiren Yavuzer, “Ağaçların ekilebilmesi için gerekli alanlar oluşturuluyor.

İlgili paydaş kurumlarla görüştük. Tarım ve Orman Vilayet Müdürlüğünce gönderilecek ağaçların dikimi için de uygun mevsim koşulu bekleniyor.

Kasım ayında tüm Türkiye’de olduğu üzere merkezlerimizin yerleşkesinde hazır hale getirdiğimiz alanda çok sayıda ağaç dikimi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Böylece merkezimizin peyzaj alanlarını da bitirmiş olacağız” diye konuştu.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.