TUSAŞ ve Spırıt Aerosystems iki yeni iş birliğine daha imza attı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Spirit AeroSystems ile iki kontrat daha imzaladı. TUSAŞ, Boeing 737 MAX-8 için Kısım 48-“Tail Feather” ve …

Hediye sipariş alışveriş ankara
04.09.2021
A+
A-

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Spirit AeroSystems ile iki kontrat daha imzaladı. TUSAŞ, Boeing 737 MAX-8 için Kısım 48-“Tail Feather” ve çeşitli Boeing platformları için 400’den fazla ayrıntı kesim ve alt montaj bileşeni üretecek ve teslimatını gerçekleştirecek. 2023 yılında Kısım 48’in üretim ve teslimatlarına başlayacak olan TUSAŞ, tüm üretim etaplarından sorumlu olacak ve ayda 25 uçaklık set üreterek teslim edecek.
TUSAŞ, yarım asra yakın hava aracı yapısalları üretiminden edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile Boeing’in yeni jenerasyon hava platformu 737 Max-8 için Kısım 48 – “Tail Feather” yanı sıra 737, 767, 777 ve 787 uçaklarında kullanılacak olan 400 den fazla alt montaj bileşeninin üretimini ve teslimatını gerçekleştirecek.
Kısım 48 teslimatlarına 2023 yılında başlayacak olan TUSAŞ, öbür iş paketi olan ayrıntı kesim ve alt montaj bileşenleri için de üretim ve teslimatlara 2024 yılında başlamayı hedefliyor.
Mukavelelere ek olarak, Spirit AeroSystems ile 737, 747 ve 777 dahil olmak üzere çeşitli platformlar için devam eden 2125 ayrıntı kesim alt montaj bileşeni üretimi ve teslimatı iş paketleri de 2028 yılına kadar kadar uzatıldı.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Ülkemizde havacılık kesimi alanında yerli ve ulusal projeler üretmeye devam ederken, dünyanın önde gelen hava platformu üreticileri için de yüksek kaliteli kritik üretimler gerçekleştiriyoruz.
Spirit AeroSystems ile Boeing B737 MAX-8 Kısım 48 – Kuyruk ve öteki çeşitli alt montaj iş paketlerini içeren mutabakattan memnuniyet duyduk. İşbirliğinin gerçekleşmesine katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarımı ve Spirit AeroSystems yetkililerini tebrik ediyorum” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.