TUSAŞ bu yıl da TEKNOFEST’te ilklere imza atacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST’te bu yıl da yerini alıyor. TUSAŞ tarafından …

Hediye sipariş alışveriş ankara
18.09.2021
A+
A-

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST’te bu yıl da yerini alıyor. TUSAŞ tarafından geliştirilen eserlerin sergileneceği TEKNOFEST’te tıpkı vakitte HÜRKUŞ, AKSUNGUR ve GÖKBEY uçuş gösterisi gerçekleştirecek.
Türkiye’nin en pahalı markaları ortasında yer alan TUSAŞ, yetenek programları, işe alım süreçleri ve meslek ile ilgili soruları birebir cevaplayacak.
TUSAŞ bunlara ek olarak, genç iştirakçiler ortasında etkileşimi artıracak olan “Pilot Sensin” ve “Odaklan ve Havalan” isminde keyifli aktivitelerin de yer alacağı sürpriz etkinlikler gerçekleştirecek.
Daha evvelki yıllarda olduğu üzere bu yıl da şov uçuşu gerçekleştirecek olan HÜRKUŞ, bu kere de geçtiğimiz aylarda birinci kere tanıtılan Hava Yer Entegrasyon Uçağı (HYEU) ile iştirakçilerin nefeslerini kesecek.
TUSAŞ tarafından geliştirilen özgün platformlardan GÖKBEY Genel Amaç Helikopteri ve AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı birinci kere TEKNOFEST’e özel uçuş gösterisi sergileyecek.
TEKNOFEST kapsamında TUSAŞ standında VR tabanlı sanal hangar tipi, hava araçlarını deneyimleme imkanı sunan simülatörler ve çok sayıda sürpriz etkinlikler de yer alacak.

Her yıl büyük heyecanla geçen Helikopter Tasarım Yarışması’nın finalistleri de TEKNOFEST’te yanıt bulacak.
TEKNOFEST hakkında görüşlerini paylaşan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlatılan Ulusal Teknoloji Hamlesi’nin en hoş gelişmelerinden biri olan Türkiye’nin birinci havacılık, uzay ve teknoloji festivalli TEKNOFEST için bu yıl da birbirinden bedelli etkinlikler hazırladık.
İlkokuldan başlayan teknoloji ve bilim merakının beden bulduğu şenliğe katılan çocuklarımızla buluşacak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bu vesile ile gençlere olan çağrımı yineliyorum ve onlara mühendis olmalarını tavsiye ediyorum. Ülkemizin tam bağımsız savunma sanayii onların omuzlarında yükselecek. TUSAŞ olarak bu ekosistemin bir kesimi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Savunma endüstrinde birincileri gerçekleştiren TUSAŞ’ın geliştirdiği TUSAS APP uygulaması üzerinden, TEKNOFEST iştirakçileri için sanal hangar tiplerinin yanı sıra eserleri sanal ortamda yakından inceleme fırsatı sunulacak.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.