TUSAŞ, Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’nin motoru için Ukrayna’yı seçti

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve Ukraynalı “Motor Sich” firması Ağır Sınıf Tarruz Helikopter motoru için kontrat imzaladı. Ukraynalı …

Hediye sipariş alışveriş ankara
29.06.2021
A+
A-

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve Ukraynalı “Motor Sich” firması Ağır Sınıf Tarruz Helikopter motoru için kontrat imzaladı. Ukraynalı “Motor Sich” firması ile yapılan mutabakat kapsamında 14 adet motor tedarik edilecek ve Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’nin uçuşu 2023 yılında gerçekleştirilecek.
Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ortasında imzalanan Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri Projesi Kontratı ile geliştirilecek helikopter için çalışmalar devam ediyor.
Mevcut ATAK helikopterinin yaklaşık iki katı kalkış yüküne sahip olacak Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri için kıymetli bir eşik daha tamamlandı.
2023 yılında uçuşu gerçekleştirilecek Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri için TUSAŞ ve Motor Sich firması ortasında yapılan muahedede 14 adet motor tedarik edilecek.
2025’e kadar toplam 14 adet motor teslimatının yapılması planlanırken, Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’ne ilişkin olacak motorların birinci teslimatının 2 adet olacak biçimde Eylül 2022’de yapılması planlanıyor.

Bahse ait açıklamalarda bulunan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil şunları kaydetti:
“Söz verdiğimiz üzere 2023 yılında uçuşunu gerçekleştirecek Ağır Sınıf Taarruz helikopterimiz için kıymetli ve kritik bir kademeyi daha tamamladık.

2019 yılında Savunma Sanayii Liderimiz öncülüğünde imzaladığımız projeyi ortadan 2 yıl sonra yeni bir kontrat ile harekete geçirdik.

Hediye sipariş alışveriş ankara

İnşallah, Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında 2023’e TUSAŞ olarak tezli bir giriş yapacağız.

Neredeyse tüm projelerimizin uçuş yapacağı bir yıl olacak.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.