TÜRKSAT 5B, uzaya çıkmadan ilk anlaşmasını imzaladı

ABD’nin başşehri Washington DC’de düzenlenen dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021’e katılan Türksat AŞ, bu yıl sonunda uzaya gönderilmesi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
09.09.2021
A+
A-

ABD’nin başşehri Washington DC’de düzenlenen dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021’e katılan Türksat AŞ, bu yıl sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B için birinci mutabakatını imzaladı. Türksat AŞ ile Inmarsat ortasında imzalanan stratejik işbirliği mutabakatı ile Inmarsat GX servisleri Türkiye’de Türksat 5B uydusu üzerinden sağlanacak.
Dünyanın en büyük uydu üreticileri ve uydu operatörlerini bir ortaya getiren Satellite 2021 Fuarı ABD’nin başşehri Washington’da başladı.
Yakında fırlatılacak 2 adet uydu ve mevcut 4 adet GEO uydu filosuna ek olarak, ulusal olarak üretimi yapılan SOTM (Satcom On The Move) antenleri olan HidrON ve TerrON ile fuarda yerini alan Türksat AŞ, bu yıl sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B ile ilgili birinci mutabakatını da gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Inmarsat GX Servislerinin Türkiye’de Türksat 5B Uydusu Üzerinden Sunulması İşbirliği Muahedesi Türksat Uydu Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selman Demirel ile İnmarsat Teknolojiden Sorumlu Lider Yardımcısı Dr. Mark Dickinson ortasında Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok’un şahitliğinde imzalandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Türksat ile Inmarsat ortasında yapılan stratejik işbirliği mutabakatı ile Inmarsat GX servisleri ve altyapısı Türkiye’de Türksat 5B uydusu üzerinden sağlanacak.

Firmalar ortası daha evvel imzalanan stratejik işbirliği muahedesi ile Inmarsat küresel servisleri Türksat tarafından Tier 1 olarak müşterilere sunulabilirken, ek olarak anlaşılan bu yeni işbirliği tahlili ile ülkemizde Inmarsat GX servisleri Türksat 5B uydularından ve Türkiye’de bir altyapı ile sağlanabiliyor olacak.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.