Turkcell’in ‘Gameventure’ programına yazılımcılardan yoğun ilgi

Turkcell’in Türkiye oyun pazarının gelişmesi ve yerli yazılımcı istihdamını desteklemek maksadıyla oyun kuluçka merkezi Game Factory iş birliği …

Hediye sipariş alışveriş ankara
08.02.2021
A+
A-

Turkcell’in Türkiye oyun pazarının gelişmesi ve yerli yazılımcı istihdamını desteklemek maksadıyla oyun kuluçka merkezi Game Factory iş birliği ile başlattığı ‘Gameventure’ programına müracaat müddeti ağır ilgi sebebiyle uzatıldı.

Türkiye’nin global oyun pazarından daha fazla hisse almasına katkı sağlamak ve nitelikli genç yazılımcılar için yeni iş imkanlarının önünü açmak hedefiyle Turkcell tarafından, oyun kuluçka merkezi Game Factory iş birliği hayata geçirilen Gameventure programının müracaatları ağır ilgi sebebiyle 26 Şubat tarihine kadar uzatıldı. Yerli oyun yazılımcılarına hem eğitim hem de fonlanma takviyesi sağlayan Gameventure programına kısa müddette bin 200’den fazla yazılımcı kayıt yaptırdı.

“Kendi oyununun kahramanı olacak gençlerimizi bekliyoruz”

Turkcell Hukuk, Regülasyon ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir, Türkiye’nin küresel oyun pazarında daha güzel yerlere gelmesi için Gameventure programı aracılığıyla genç yazılımcılara gereksinim duydukları tüm dayanağı vereceklerini söyledi. Demir, “Ülkemizde yetişmiş nitelikli genç yazılımcılarımızın yeteneklerini ortaya çıkarabilmeleri ve yeni iş fırsatları yakalayabilmeleri için başlattığımız program kısa müddette ağır ilgi gördü. Biz de müracaat müddetini 26 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık. Gameventure, ülkemizin global oyun iktisadından hak ettiği hissesi alabilmesi için çok değerli bir proje. Sadece tüketerek değil üreterek de oyun pazarında yer almak isteyen yazılımcı gençlerimizi kendi oyunlarının kahramanı olmaları için programımıza bekliyoruz” formunda konuştu.

Verilen bilgiye nazaran, Turkcell Akademi’nin Geleceği Yazanlar platformu üzerinden müracaatta bulunacak adaylar birinci olarak platformda yer alan oyun programlama lisanı Unity eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını alacaklar. Eğitim fazını tamamlayan adaylar Geleceği Yazanlar tarafından programın oyun kuluçka merkezi partneri ‘Game Factory’ye yönlendirilecek. Burada gruplara ayrılacak adaylar, mentorlar eşliğinde kendi oyunlarını yazmaya başlayacak. Gerekli kaideleri sağlayan oyunlara, operatörün yenilikçi teknoloji projelerini destekçilerle buluşturan kitlesel fonlama platformu Arıkovanı aracılığıyla fonlama toplama takviyesi sağlanacak. Piyasaya çıkmaya hazır hale gelen oyunlar operatör takviyesi ile yayınlanacak ve operatöre ‘Oyun İş Ortağı’ olarak kazandırılacak.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Gameventure programına, gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/gameventure web adresi üzerinden başvurulabileceği belirtildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.