DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2181726฿%0.40478

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

TSE’den NEÜ’ye 8 belge

Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemi, Kalite İdare Sistemi ve Müşteri Memnuniyeti İdare Sistemi alanlarında başarılı olan Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne (NEÜ) 8 doküman verildi.
NEÜ, rektörlük, tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesi olarak TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon dokümanı alan birinci kurum oldu.
Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemi, Kalite İdare Sistemi ve Müşteri Memnuniyeti İdare Sistemi alanlarında başarılı olan NEÜ’ye 8 evrak verildi. NEÜ Rektörlük Toplantı Salonu’nda TSE Lideri Prof. Dr. Adem Şahin ve Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu’nun iştirakiyle doküman takdim merasimi gerçekleşti. Programda konuşan Rektör Cem Şiddetli, “TSE standart geliştirme konusunda Türkiye’nin çok esaslı ve geleneği oturmuş bir kurumumuz. Her alanda standart geliştiriyorlar. Biz de üniversite olarak değişik alanlarda kendilerinden sertifika alacağız inşallah. Bunun sayısını da artırmak temel maksadımız. Birlikte çalışmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Bu yalnızca sertifika alma problemi değil. Her sertifika alınan alanlarda bir kaliteyi tabir ediyor. Bu alanları genişleterek, çeşitlendirerek değişik alanlarda sertifika almayı üniversitemizin maksatları ortasına koyduk. Bu çalışmaları da birlikte sürdüreceğiz inşallah” dedi.
TSE Lideri Prof. Dr. Adem Şahin üniversiteler bazında yaptıkları çalışmalardan bahsederek, “Özellikle yükseköğretim alanı, kalitenin son derece öne çıktığı sistem yaklaşımıyla birtakım problemlerin tekrar planlanması gerektiği, nicelik ve nitelik ayrımının kalite noktasında yeni bir dizayna gereksinim duyduğu periyottan geçiyoruz.

Artık sayısal olarak yükseköğretim kuruluşlarımızı bir yere getirdik. Artık o sayısal olarak bir yere getirdiğimiz ünitelerin içini birer mükemmeliyet merkezi haline dönüştürmemiz ve onları rekabetçi bir halde koşturmamız icap ediyor. Bizim takdim edeceğimiz sistem dokümanlarının her birisinin iki tane olmazsa olmazı var. Bir tanesi, buna liderlik edecek bir idare anlayışının olması icap ediyor. İkincisi, bu anlayışı benimsemiş bir ekibin da bu çalışmaları yapması gerekiyor.

Doğal ki bu çalışmaların şöyle bir özelliği de var: Bunlar bir fotoğraf değil, daima geliştirilmesi, gözden geçirilmesi, yaşatılması gereken, sürdürülebilirliğinin teminen yapılması gereken bütün çalışmaların da yapılmasını icap ettiriyor” tabirlerini kullandı.

“Pandemi devrinde hayatın durmadan devam etmesini teminen çalışmalar yaptık”
NEÜ Rektörlüğü’ne verilecek dokümanlarla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Adem Şahin, “ISO 9001 Kalite İdare Sistemi evrakı takdim edeceğiz.


Bu evrak bir kurumun kalite idare sistemini kurması manasındaki olmazsa olmazı, yani bu işin birinci adımı. İkincisi, TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemi: Bu evrakla, içinde bulunduğumuz pandemi periyodunun bu cins belgelendirme çalışmalarına ve bu tıp sistemlere ne kadar muhtaçlık duyduğumuzu ortaya koymuş olduk. Pandemi periyotlarının en kıymetli özelliği hayatın sürdürülebilirliğini temin etmekten geçiyor.

Gerçekten biz Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemi Evrakının öncesinde pandemi periyodunda TSE olarak yıkanabilir bez maske, inançlı üretim, inançlı hizmet, inançlı turizm, inançlı yerleşke üzere bütün bu belgelendirme şemalarıyla birlikte hayatın durmadan devam etmesini teminen birtakım çalışmalar yaptık. Bu belgelendirme ‘güvenli’ sözü üzerine inşa edilmiş bütün belgelendirme çalışmalarının çatısında Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemi var. O çalışmalarda başarılı olanlar, bunu kalıcı bir siteme dönüştürebilirlerse bu belgeyi alıyorlar. Bu, TSE’nin pandemiden haberdar olmadığımız yıllarda yaptığı bir hazırlığın hoş bir meyvesi. Hasebiyle bugün rektörlüğümüzü bu evrakla de bir formda çalışmalarını taltif etmiş olacağız.

NEÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nin birebir biçimde ISO 9001 Kalite İdare Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti İdare Sistemi ve ISO 13811 Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemiyle tıp fakültemiz 3 belgeyi birden almış olacak. Yeniden tıpkı halde Diş Hekimliği Fakültesi de ISO 9001 Kalite İdare Sistemi, Müşteri Memnuniyeti İdare Sistemi, Hijyen ve Sanitasyon İdare Sistemi dokümanlarını alacak” diye konuştu.
Adem Şahin, inanç telkin edecek kalite altyapısını sundukları için Cem Zorlu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini de kelamlarına ekledi.
Konuşmaların akabinde Prof. Dr. Şahin tarafından evrakların takdimi yapıldı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TUSAŞ eğitim ve araştırma iş birliklerini artırıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI