TEKNOFEST’in kapanışı gerçekleştirildi

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST 2021’in kapanış programı …

Hediye sipariş alışveriş ankara
27.09.2021
A+
A-

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST 2021’in kapanış programı gerçekleştirildi.
Çeşitli yarışların, şovların, konserlerin ve aktifliklerin gerçekleştirildiği, 21-26 Eylül tarihleri ortasında düzenlenen, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST 2021’in kapanışı gerçekleştirildi.
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen TEKNOFEST’in kapanış programında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye’yi yalnızca teknolojiyi kullan değil, teknolojiyi geliştiren, teknolojiyi üreten ve ihraç eden bir ülke pozisyonuna getirmek için ulusal teknoloji atılımı vizyonuyla, hayata geçirdiğimiz uygulamalardan biri olan TEKNOFEST’in sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu sene TEKNOFEST’TEKİ coşku, çocuklarımızın heyecanı hakikaten görmeye kıymetti. Siz kıymetli konuklarımızla, çocuklarımızın ve gençlerimizin aileleriyle birlikte çok hoş bir TEKNOFEST geçirdik Rabbimize hamd ediyoruz. Geleceğin bilim insanlarını, mühendislerini yetiştirmek üzere nitekim büyük bir çaba gösteriyoruz. İşte bu sene yaptığımız yeniliklerden bir tanesi, dünyada saygın bilim insanlarını TEKNOFEST’e davet etmek oldu. Aziz Sancar hocamız, o yaşına karşın yalnızca TEKNOFEST’e gelerek gençlerimize örnek olmak için bizimle vakit geçirdi, onlara yoldaşlık etti. İşte TEKNOFEST’e katılan her bir gencimiz geleceğin Aziz Sancarları olacaklar, geleceğin Selçuk Bayraktarları olacaklar” sözlerini kullandı.

“TEKNOFEST, Anadolu’yu baştanbaşa kuşatan bir şenlik”
TEKNOFEST İdare Konseyi Lideri Selçuk Bayraktar ise konuşmasında, “Bir TEKNOFEST daha büyük bir fırtına üzere esti geçti.


Büyük bir coşkuyla, şenlik havasında tamamladık. Her TEKNOFEST’te olduğu üzere yeniden büyük bir umutla dolduk. TEKNOFEST, Anadolu’yu baştanbaşa kuşatan bir şenlik.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Anadolu’nun ulusal teknoloji atılımı davetine sessiz kalamazdık. İki yıl evvel, TEKNOFEST’i bir yıl Anadolu’da, bir yıl da İstanbul’da yapma kararı aldık. Geçtiğimiz sene TEKNOFEST 2020’yi Gaziantep’te gerçekleştirdik.

TEKNOFEST 2022’yi ise Ulusal Gayret meşalesinin yandığı, bir ulusun kahramanlık destanının başlangıcı olan Samsun’da düzenleyeceğiz. İyi uğurlu olsun. TEKNOFEST 2022 Karadeniz’de Samsun’da buluşmak üzere” biçiminde konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.