Tek bir vaka kalmamıştı, dikkatsizliği yasakları geri getirdi

Tokat’ta tek bir korona virüs hadisesi kalmayan ilçede karantina kurallarına uymayan kişi hastalık yaydı. Hadiselerin artmaya başlaması sonucu …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.02.2021
A+
A-

Tokat’ta tek bir korona virüs hadisesi kalmayan ilçede karantina kurallarına uymayan kişi hastalık yaydı. Hadiselerin artmaya başlaması sonucu halk pazarı ve hayvan pazarı yasaklandı.

Yeşilyurt ilçesinde Ocak ayında kırmızı olan risk haritası yeşile döndü. Olumlu olay sayısı sıfıra düşen ilçede Şubat ayında yine korona virüs olayları görülmeye başladı. Yeşilyurt Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, ilçe Hıfzıssıhha Heyeti kararı mucibince alınan kararı toplumsal medya hesabında açıkladı. Yapılan açıklamada korona virüs olaylarının ağırlaşması nedeni ile Cuma günü kurulan halk pazarı ve hayvan alım satım pazarının bu hafta kurulmasının yasaklandığı bildirildi.

Karantinayı deldi, virüs bulaştırdı

Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Topulyurt köyü 12 Şubat 2021 tarihinde karantinaya alındı. Teze nazaran karantina kurallarına uymayan bir kişi, köylerinin hududunda bulunan Tokat’ın Yeşilyurt ilçesine bağlı Karaköz Göllü Alan köyüne misafirliğe gitti. Karantina kurallarını ihlal eden kişi nedeni ile köyde korona virüs hadiseleri görülmeye başladı. İlçede müspet hadise ve temaslı kişi sayısında artış gözlemlendi.

Kaymakam Yeşilyurt, kontrol yaptı

Yeşilyurt Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, İlçe Jandarma Kumandanı Engin Şentaş ile birlikte korona virüs test sonuçları müspet çıkarak meskenlerinde karantinaya alınan vatandaşların dışarı çıkıp çıkmadıkları denetledi. Kaymakam Yeşilyurt, ayrıyeten vatandaşlarla uzaktan sohbet edip, istek ve taleplerini dinledi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.