DOLAR

32,5038$% 0.08

EURO

34,7826% -0.12

STERLİN

40,2943£% -1.04

GRAM ALTIN

2.496,26%0,50

ÇEYREK ALTIN

4.252,00%0,18

BİTCOİN

2111333฿%2.00382

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı erişime sunuldu

Tepebaşı Belediyesi, 2019 yılında imzaladığı ’İklim ve Güç için Belediye Liderleri Sözleşmesi’ kapsamında Sürdürülebilir Güç ve İklim Hareket Planı’nı tamamlayarak resmi web sitesinde erişime sundu.

Tepebaşı Belediyesi, etraf konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar ile öncü belediye olmaya devam ediyor. Belediye, son olarak Sürdürülebilir Güç ve İklim Hareket Planı’nı tamamlamasının akabinde, web sitesi üzerinden de erişime sundu. Belediye, kelam konusu planın hazırlanmasını 2019 yılında imza altına alınan İklim ve Güç için Belediye Liderleri Kontratı ile taahhüt etmişti.

İnsan ve etraf odaklı bir belediyecilik anlayışı ile hizmet veren, iklim değişikliği ile çabayı sürdürülebilirlik siyaseti olarak benimseyen Tepebaşı Belediyesi, bu anlayış ile gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında büyük ehemmiyet taşıyan Tepebaşı Sürdürülebilir Güç ve İklim Değişikliği Planı ile birçok temel adımı izledi. Bu adımlar ortasında sera gazı salım envanteri, risk ve kırılganlık değerlendirmesi, iklim değişikliğinden etkilenen kesimler için iklim ahenk aksiyonlarının belirlenmesi üzere ögeler yer alıyor.

Hazırlanan plan Tepebaşı’ndaki yeşil alanların artırılmasını, güç tasarruf uygulamalarının yaygınlaştırılmasını, yayalaştırma uygulamalarının genişletilmesini, güneş gücü kullanımının artırılmasını, geri dönüşüm şuurunun çoğaltılmasını, sürdürülebilir tarım için doğal kaynakların ve güç kaynaklarının verimli kullanılmasını hedefleniyor. Plan ile ayrıyeten sürdürülebilir ulaşım için elektrikli ve hibrit araçların kullanımının artırılması amaçlanıyor.

“Şehrimizin geleceği için ufuk açıcı bir katkı”

Mevzuya ait değerlendirmede bulunan Tepebaşı Belediye Lideri Dt. Ahmet Ataç da etraf ve iklim meselelerine karşı alınan önlemlerin değerine dikkat çekerken, “Küresel iklim değişikliğiyle çaba için yürütülen ulusal uğraşlara lokal seviyede katkı sağlanması son derece değerlidir. Tepebaşı Belediyesi için de Sürdürülebilir Güç ve İklim Değişikliği Aksiyon Planı’nın hazırlanması çok kıymetlidir. Tepebaşı Belediyesi, Avrupa Kurulu tarafından tesis edilen Belediye Liderleri Sözleşmesi’nin (Covenant of Mayors -CoM-) imzalayıcısıdır. İklim değişikliği ile çabada yol haritamızı teşkil eden ‘Tepebaşı Sürdürülebilir Güç ve İklim Hareket Planı, sera gazı salınımlarını belirlenen gayelere yönelik azaltılmak ve iklimsel değişikliklere Tepebaşı ilçesini hazırlamak ismine yalnızca lokal bir efor olarak kalmayacak; tıpkı vakitte Türkiye’nin toplam sera gazı salımlarının azaltılmasına takviye olacaktır. Tepebaşı’nın çağdaş sakinleri ile birlikte her mevzuda olduğu üzere global iklim değişikliği ile uğraş konusunda da kendi yaşantımızdan başlayarak tüm azaltım ve ahenk projelerine gerekli dayanak ve hassasiyetin gösterildiğini onur duyarak tabir edebiliyoruz. Büyük emekler sonucu ortaya çıkan bu kıymetli çalışmamızın kentimizin geleceği için ufuk açıcı bir katkı sunacağına inanıyorum ve çalışmamızın hazırlanmasında takviye veren, bedelli fikirlerini bizimle paylaşan tüm paydaşlarımıza, emeği geçen herkese katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” kelamlarını kullandı.

Tepebaşı Belediyesi’nin Sürdürülebilir Güç ve İklim Aksiyon Planı’na, belediyenin web adresinden ulaşılabiliyor.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rektör Kemal Şenocak: “ATAP A.Ş. şehrimiz için önemli bir kurum”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI