DOLAR

31,2022$% 0.18

EURO

33,8571% 0.12

STERLİN

39,5432£% 0.08

GRAM ALTIN

2.037,12%0,22

ÇEYREK ALTIN

3.444,00%0,26

BİTCOİN

1878133฿%6.05985

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Rektör Kemal Şenocak: “ATAP A.Ş. şehrimiz için önemli bir kurum”

ATAP A.Ş. ve Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezini ziyaret eden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, ATAP’ta bugüne kadar verilen hizmetlerin kent için kıymetli olduğunu belirtti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıfat Edizkan, ESOGÜ ETTOM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Şahin Coşkun, Bilgisayar Mühendisliği Kısmı öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Yazıcı ve Doç. Dr. Kemal Özkan ile birlikte ATAP A.Ş. ve Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezini ziyaret etti. Ziyarette ATAP A.Ş. İdare Heyeti Lideri Metin Saraç, Genel Müdür Dr. Sedat Telçeken, ETİM Yöneticisi Hakan Ünal yer aldı.

Gerçekleşen ziyarete ait olarak Genel Müdür Telçeken, ATAP A.Ş.’nin yürütmüş olduğu çalışmalar ve teknoparklar hakkında bilgiler verdi. ATAP A.Ş.’nin üzerinde çalıştığı akıllı fabrika konusuna değinen Telçeken, fabrikanın hayata geçmesi halinde sanayiciye ve kente katacağı katkılardan kelam etti. Telçeken, üzerinde çalıştıkları Geliştirici Sanayiler Hür Bölgesi hakkında da Rektör Şenocak ve iştirakçilere bilgiler aktardı.

“Yıllardır süregelen uyumlu birlikteliğimiz var”

Ziyaretlerinden ötürü Rektör Prof. Dr. Kemal Şenocak ve beraberindekilere teşekkürlerini ileten ATAP A.Ş. İdare Heyeti Lideri Metin Saraç, kurumlar ortası iş birliğinin çok önemsediklerini aktararak, “Kurumlar olarak kentimize, bölgemize ve ülkemize hizmet etmek için çalışıyoruz. Osmangazi Üniversitesimiz ile yıllardır süregelen uyumlu birlikteliğimiz var. Bu iş birliğinin gelişerek artmasını dilek ediyoruz” dedi.

Lider Saraç, ATAP A.Ş.’nin gelecek planlarından kelam ederek, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Bilecik Pir Edebali Üniversitesi’nde yapacakları teknoparklar hakkında bilgi verdi. Daha sonra ise ETİM Yöneticisi Hakan Ünal merkezin kuruluş etabı, gayesi ve yürütmüş olduğu çalışmalar hakkında iştirakçilere bilgiler verdi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, üniversite-sanayi iş birliğini çok önemsediklerini aktardı. Şenocak, ATAP’ta bugüne kadar verilen hizmetlerin kent için kıymetli olduğunu belirterek, bilhassa ETİM ile sanayi ve üniversiteler ortasında geliştirilecek iş birliklerinin değerli olduğunu, üniversitedeki öğretim üyelerinin bu çalışmaların içerisinde daha fazla bulunmalarını istek ettiklerini lisana getirdi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eskişehir TURKOVAC’a yoğun ilgi gösterdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI