DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2166033฿%-0.13953

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Samsun’un TEKNOFEST gururlarına ödül

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzak ve Teknoloji Festivali’nden (TEKNOFEST) birden çok mükafatla dönen Samsun Üniversitesi öğrencileri, Samsun protokolü tarafından da ödüllendirildi. Samsun Valisi Zülkif Dağlı, “TEKNOFEST 2022’de Samsun olarak biz de yüksek irtifaya oturacağız” dedi.
TEKNOFEST’te muvaffakiyet kazanan Samsun Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri düzenlenen merasimle ödüllendirildi.
Programda 2022 yılında mesken sahibi vilayet olacak Samsun’un gelecek yılki şenlikle ilgili ipuçları da verildi. Şenliğin kültürel ve toplumsal etkinliklerle de donatılacağı, kentin 2 milyon turist amacı için çalışacağı belirtildi. Program birinci olarak Vali Dağlı ve beraberindekilerin TEKNOFEST 2021 kapsamında düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda ‘araç verimliliği’nde yarış 2.’si ve heyet özel mükafatına layık görülen SAMÜELAR ekibinin yaptığı elektrikli aracı incelemeleriyle başladı.

“TEKNOFEST 2022’de Samsun’un ismini daha yükseklere çıkarmak istiyoruz”
Salonda devam eden merasimde konuşan Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, “TEKNOFEST 2022 Samsun’da yapılacak.


Samsun’u seçmelerinden ötürü ben T3 Vakfı’na çok teşekkür ediyorum. Hakikaten Ulusal Uğraş kenti olan Samsun bunu ziyadesiyle hak ediyordu. Bunu daima birlikte başaracağız. TEKNOFEST 2022 Samsun’a geldiyse bunda Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin ve daha sonra buna eklenen Mühendislik Fakültesi’nin öğrencileri ile öğretim üyelerinin büyük emeği var. Ben inanıyorum ki bu fakülte olmasaydı, bunları üreten öğrenci kardeşlerimiz olmasaydı, onlara rehberlik eden öğretim üyeleri olmasaydı bu TEKNOFEST’in 2020 yılında olması biraz zordu. Geçen YÖK Lider Vekilimiz gelmişti. Burayı ziyaret ettiğinde buranın kesinlikle tamamına erdirilmesi gerektiğini, bu yerleşke için söylemişti.

Sahiden havacılık için Türkiye’nin en elverişli yerleşkelerinin başında geliyor. Türkiye’nin yarınları için, tam bağımsız Türkiye için ve ulusal teknoloji atağına katkı sağlamamız için burayı inşallah inşa edeceğiz. Çok daha kaliteli öğrencileri burada yetiştirmek üzere ülkemizin bu tam bağımsızlık serüvenine bizler de elimizden gelen katkıyı burada yapmaya çalışacağız. 3 yıllık bir üniversiteyiz. İnançla bir işe çıkmak o işi başarmanın yarısıdır.

Münasebetiyle başka yarısını da çok çalışarak daima birlikte elde edeceğimizi düşünüyorum. Bu yıl 12 grubumuz finallerde yarışmıştı. Seneye 25 olur diye ümit ediyorum. TEKNOFEST 2022’de Samsun’un ismini daha yükseklere çıkarmak istiyoruz” dedi.

“2 milyonun üzerinde insanın iştirakini sağlamanın uğraşında olacağız”
Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, TEKNOFEST 2022’de çok yeterli bir planlama yapacaklarını belirterek, “Bu yıl düzenlenen TEKNOFEST mükemmel geçti.


Korona virüse yakalanmam münasebetiyle katılamadım. Ekranlardan takip edebildim. Artık inşallah Samsun’da bunu icra ederken heyecanını, gururunu birlikte yaşayacağız. Bu programın yanında biz de alışılmış ki kültür ve toplumsal etkinlikler düzenleyerek cazibeyi artıracağız. İnşallah o süreç içerisinde 2 milyonun üzerinde insanın iştirakini sağlamanın uğraşında olacağız” diye konuştu.

“Başarı disiplinden geçer”
Öğrencilere seslenen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, “Gençler, düşünmek, hayal etmek, üretmek ve hayallerine ulaşmak için çalışmalı.


Hepimiz düşünmek, çalışmak ve üretmek zorundayız. Bunu yaptığımızda kesinlikle hayal ettiğimiz yerlere geliriz.

Fakat muvaffakiyet disiplinden geçer. Takım çalışmasından geçer” halinde konuştu.
Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise, “TEKNOFEST 2022’nin vilayetimizde düzenlemesi kararının alınmasından ötürü Samsun olarak biz de yüksek irtifaya oturacağız.
Bunu 2022 yılında en hoş biçimde organize etmek suretiyle inşallah Samsun’umuzu olması gereken yere daima birlikte getireceğiz.

T3 Vakfı zati 3 haftadır çalışmalarına başladı. Biz de burada yerelde Büyükşehir Belediye Liderimizle, ilçe belediyelerimizle, rektör hocalarımızla neler yapabiliriz diye pratiğini yapmaya başladık. Önümüzdeki haftadan itibaren yüklü bir çalışmayla nelerin yapılacağı ortaya koyulmak suretiyle bu duyurulmuş olacak.

TEKNOFEST 2022 tam manasıyla çok süratli bir sürece girmiş olacak. Biz 10 yıl evvel İHA’larla yola çıktık. Akabinde SİHA dediğimiz, onun akabinde daha büyük neredeyse bir savaş uçağı büyüklüğüne yaklaşan TİHA’larımız gündeme geldi. Tüm Samsun olarak anlımızın akıyla Samsun’umuzda bunu düzenlemek ve hoş bir halde gerçekleştirmek suretiyle inşallah bizde kıymetli bir misyonu daima birlikte yerine getirmiş olacağız” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde TEKNOFEST’e katılan öğrencilere ve öğretim görevlilerine Vali Dağlı ve beraberindekiler tarafından mükafatları verildi.
Ödül merasimine ayrıyeten 19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, 19 Mayıs Belediye Lideri Osman Topaloğlu ve öğrenciler katıldı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

SSB Başkanı Demir: “Savunma sanayinde Türkiye artık başka bir boyuta geldi”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI