Samsun’a büyük müjde: TEKNOFEST 2022 Karadeniz Samsun’da

“TEKNOFEST 2022 Karadeniz” gelecek yıl Samsun’da yapılacak. Türkiye’nin birinci ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST’in gelecek …

Hediye sipariş alışveriş ankara
26.09.2021
A+
A-

“TEKNOFEST 2022 Karadeniz” gelecek yıl Samsun’da yapılacak.
Türkiye’nin birinci ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST’in gelecek yıl Ulusal Gayret kenti Samsun’da düzenleneceği açıklandı.
Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, “Şehrimiz için büyük müjde. Valiliğimiz, AK Parti Genel Lider Yardımcımız Çiğdem Karaaslan, milletvekillerimiz, üniversitelerimizle daima birlikte inşallah örnek bir tertibe konut sahipliği yapacağız. Herkesi TEKNOFEST ışığının heyecanına ortak olmaya çağırıyoruz” dedi.
Toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve ulusal teknoloji üreten bir topluma dönüşmemiz konusunda farkındalık oluşturulmasının hedeflendiği şenlik kapsamında yarışlar, hava şovları, konserler, çeşitli hususlarda gerçekleştirilen bilimsel etkinlikler ve söyleşiler üzere birçok faaliyet gerçekleştirilecek.
Birincisi 2018 yılında İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST’ i her yıl yüz binlerce kişi ziyaret ediyor.

2019 yılındaki müsabakalara 81 vilayet ve 122 ülkeden 1 milyon 720 bin ziyaretçi katılarak hem kendi hem de Dünya rekorunu kırmıştı. TEKNOFEST geçen yıl birinci kere İstanbul dışında Gaziantep’ de düzenlenmişti. Bu yıl İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan şenliğe de tekrar yüz binlerce kişi katıldı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Dünyanın en büyük teknoloji festivali
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı ( T3 ) yürütücülüğünde; ulusal teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Dünya’nın en büyük teknoloji şenliğinin 5’ncisinin 2022 yılında Samsun’da yapılacağının açıklanmasının akabinde Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir bir açıklama yaptı.Onlarca kent, onlarca ülke, binlerce yarışmacı, yüz binlerce ziyaretçinin iştirakiyle gerçekleşen Türkiye’nin birinci ve tek havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST’ in, 2022’de Geleceğin Kenti Samsun’da düzenlenecek olmasından ötürü büyük bir heyecan ve gurur duyduklarınıdile getiren Lider Demir şu tabirleri kullandı:
“Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ile T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri ve TEKNOFEST İdare Heyeti Lideri Sayın Selçuk Bayraktar’a, paydaşlarına teşekkür ediyoruz.

Cumhuriyetimizin 99. Yılında kurtuluş meşalesinin yakıldığı ulusal gayret kenti Samsun’da böylesi dünya çapında bir tertibe konut sahipliği yapacak olmanın gururunu ve memnunluğunu yaşıyoruz. Samsun lojistiğiyle, coğrafyasıyla tarihi geçmişiyle bu tertibe hazır.

Bugünden tezi yok, 2022’de yapılacak TEKNOFEST hazırlıklarına başlayacağız. Bilgi ve teknoloji çağındayız. Gençlerimizi geleceğe hazırlamamız gerekiyor.

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji şenliği olan TEKNOFEST için valiliğimiz, AK Parti Genel Lider Yardımcımız Çiğdem Karaaslan, milletvekillerimiz, Ondokuzmayıs ve Samsun Üniversitemiz, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK’larımızla daima birlikte inşallah örnek bir tertibe konut sahipliği yapacağız. Kentimizin hem yurtiçi hem de yurtdışı tanıtımındaki bu değerli fırsatı en âlâ formda değerlendireceğiz.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.