Sağlık çalışanı anne babaların çocuklarından “Covid-19” sergisi

Ankara’da Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi’nde misyonlu sıhhat çalışanlarının çocukları, anne ve babalarının Covid-19 ile uğraşlarını resmetti …

Hediye sipariş alışveriş ankara
14.10.2021
A+
A-

Ankara’da Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi’nde misyonlu sıhhat çalışanlarının çocukları, anne ve babalarının Covid-19 ile uğraşlarını resmetti. Çocuklarını çizdiği fotoğraflardan oluşan “Covid-19 Uğraşı ve Aşı” standı ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Sıhhat çalışanlarının en yakın şahitleri olan çocuklarının Covid-19 çabası ve aşının değerini kağıda döktükleri stant ağır ilgi gördü.
Bu süreçte ailelerinden uzak kalan çocuklar, hastalıkta gayret ve aşının kıymeti hakkında zihinlerde sembol olacak fotoğraflar çizdiler. Çocuklar fotoğrafları ile Covid-19 hastalığında maske, uzaklık, hijyenin ehemmiyeti ve hastalıkta uğraşta aşının ne kadar değerli olduğunu gösterdiler.

Fotoğrafların yer aldığı stant ziyarete açılırken, salgın sürecinde önlemlere ve aşının ehemmiyetine dikkat çekmeyi hedefleyen çocuklara hastane idaresi tarafından teşekkür dokümanı ve armağanlar verildi.
Standın açılışında konuşan Hastane Başhekimi Uzman Tabip Reyhan Öztürk, standın sıhhat çalışanlarının çocuklarına motivasyon olması ve onların gözünden Covid-19 pandemisinin nasıl görüldüğünü değerlendirmeyi amaçladıklarını lisana getirdi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Pandemi sürecinde canla başla çalışan sıhhat çalışanlarına tüm zorluklara karşın güler yüz ve sevgiyle yaptıkları tüm hizmetlerinden olayı teşekkür eden Başhekim Öztürk, daima birlikte salgını yenmek için vatandaşları da maske, aralık, hijyen kurallarına uymaya ve aşı olmaya davet etti.
Stant açılışında Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Polatlı Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çataloğlu, İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin de yer aldı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.