DOLAR

31,0630$% 0.21

EURO

33,6998% 0.09

STERLİN

39,4437£% 0.15

GRAM ALTIN

2.035,83%0,95

ÇEYREK ALTIN

3.467,00%0,60

BİTCOİN

1585234฿%-0.5699

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi 2021 yılında 378 bin covid hastasına şifa dağıttı

Türkiye’de son günlerde olay sayıları süratle artmaya devam ediyor. İstanbul’da Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesinde 2021 yılında 378 bin covid hastası şifa buldu. Geçen yılın Covid hasta datalarını açıklayan Başhekim Doç. Dr. Alpaslan Tanoğlu, “Geçtiğimiz yıl itibariyle 378 bin hastaya ayaktan, 13 bin hastaya yataktan, yaklaşık 3 bin 200 civarında hastamızı da ağır bakımlarda tetkik ve tedavi gayeli hizmet ettik” dedi.
Türkiye’nin korona virüsle çabasında son günlerde artan hadise sayıları hastanelerde de yoğunluk yaşanmasına neden oldu.
Sancaktepe’de bulunan ve Türkiye’nin önde gelen hastanelerinden Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi 2021 yılında 378 bin covid hastasına şifa dağıttı. Başhekim Doç. Dr. Alpaslan Tanoğlu, geçen yıl covid hasta bilançosunu açıklayarak artan covid hadiselerinin geçen yıla oranla en yüksek düzeylerine ulaştığını ve geçen yıl 378 bin hastaya ayaktan, 13 bin hastaya yataktan, 3 bin 200 civarında hastaya da ağır bakımda tedavi ettiklerini söyledi.

“Hastanemiz geçtiğimiz yıl 378 bin covid hastaya hizmet verdi”
Başhekim Doç. Dr. Alpaslan Tanoğlu geçen yıl hastanede tedavi edilen covid hastalarının bilançosunu açıkladı.


Tanoğlu, “Doktor Feriha Öz Acil Durum Hastanemiz, Türkiye’nin en büyük pandemi merkezlerinden birisidir. Geçtiğimiz yıl itibariyle 378 bin ayaktan hastaya, bilhassa covid olumlu hastalardan bahsediyorum, hizmet vermiş bir hastanemizdir. Yaklaşık bu başvuran hastaların 13 bin tanesi yatırılarak tedavi edilmiştir. Toplamda da yaklaşık 3 bin 200 civarında hastamızı ağır bakımlara tetkik ve tedavi gayeli yatırılmıştır.

Toplamdaysa maalesef bin 900’e yakın hastamız vefat etmiştir. Onun dışında yatırılarak tedavi edilen hastalarımızın tamamına yakını kovid aşısından şifayla taburcu edilmiş olup kovid sonrası ya da daha evvelki mevcut bulunan rahatsızlıkları nedeniyle az bir kısmı da çeşitli kliniklere ya da farklı sıhhat merkezlerine emanet edilmiştir” dedi.

“Türkiye’de en fazla covid olay sayısı 16 Nisan’da yaklaşık 63 bin hadiseyle ortaya konmuştu, lakin 2 gün evvel 66 bin olay sayılarını gördük”
Covid hadiselerinin geçen yıla oranla en yüksek düzeylerine ulaştığını belirten Başhekim Tanoğlu, “Şimdi omicron varyantının süratli bulaştığı hepimizce biliniyor.


Bizim için merkezdeki en değerli yapılacak olan atak önlemlerimizi daha da kuvvetlendirmek. Bilhassa maske takılmasına külliyen riayet etmeye gerekiyor.

Aralık olsun. Ondan sonra hijyen kuralları olsun, öncelikle merkez olan en büyük atılımımız bu zira omicron varyantı da olsa covidin süratli bulaşmasını bizim alacağımız önlemler önleyecektir. Yeniden çarpıcı olması açısından rakamsal bir örnek daha vermek istiyorum. Şu anki bulaşıcılığın ne kadar önemli ve çabuk olduğu konusunda. Türkiye’de en fazla hadise sayısı covid açısından konuşuyorum. Geçen yıl 16 Nisan’da yaklaşık 63 bin olayla ortaya konmuştu.

Lakin bildiğiniz üzere 2 gün evvel 66 bin olay sayılarını gördük. Tıpkı biçimde dün itibariyle 68 bine çıktı. Bu da maalesef süratli bir bulaş olduğunu, bu bulaşın çok süratli bir pik yapacağını ve yeniden üstüne tekrar tekrar hatırlamakla, tekrar tekrar üstüne basa basa vermek istiyorum. Rehavete kapılmamamız gerektiğini alacağımız önlemlerle bu kasvet durumuyla süratli bir halde aşacağımızı inandığımızı belirtmek istiyorum” tabirlerini kullandı.

“15, 20 gün öncesinde pandemi merkezimize yaklaşık bin 400, bin 500 civarında hasta başvuruyordu, şu an bu sayılar 3 bin 500 civarını buldu”
Tanoğlu, “Bundan 15, 20 gün öncesinde pandemi merkezimize yaklaşık bin 400, bin 500 civarında hasta başvuruyordu.


Şu an bu sayılar 3 bin 500 civarını bulmuş durumda. PCR testlerimiz 15, 20 gün öncesi günlük yaklaşık bin 700, bin 800 civarındaydı. Şu an için tekrar birebir formda 3 bin 500 yüz, 3 bin 600 sayılarına günlük bulmuş durumdayız. Turkovac bizim gururumuz olacak. Çok hoş yüz güldürücü de sonuçları var” diye konuştu

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Prof. Dr. Yılmaz Bülbül: “Covid’i ağır geçirenlerde kalıcı akciğer hasarı riski daha yüksek”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI