(Özel) Yaraları iyileştiren böyle ’kudret’li ilaç yok

Çok güçlü bir yara kapatıcı özelliği olan kudret narı, asırlardır şifa verici bir bitki olarak kullanılmaya devam ediyor. Antibiyotikler çıkmadan …

Hediye sipariş alışveriş ankara
19.10.2021
A+
A-

Çok güçlü bir yara kapatıcı özelliği olan kudret narı, asırlardır şifa verici bir bitki olarak kullanılmaya devam ediyor.
Antibiyotikler çıkmadan önce insanların her hangi bir yara yahut ülser, basur üzere rahatsızlıklar için zeytin yağında eritip kavanozlar içinde meskenlerinde ihtimamla sakladığı kudret narı günümüzde de istek görüyor.
Alternatif tıbbın vazgeçilmezlerinden olan kudret narının yararları saymakla bitmiyor.
Bursa’da bitkisel eserler satılan Nilüfer Köylü Pazarı’nda taze kudret narları tezgahları süslemeye başladı.
Kudret narı satan pazarcı esnafı Furkan Şahin, bu mükemmel bitkinin güçlü bir antibiyotik olduğunu ileri sürerek, ’’Kudret narı özellikle ülsere, mide yaralarına düzgün geliyor. Karaciğer, kabızlık, basur tedavisinin yanı sıra hücreleri yeniler.

Adedini 4 liraya satıyoruz’’ dedi.
Furkan Şahin, kudret narının ham halinin yanı sıra, zeytin yağında eritilmiş merhemini de sattıklarını tabir ederek, ’’250 gramlık kavanozu 20, 500 gramını 35, bir kilosunu ise 80 liraya satıyoruz.
Böylelikle vatandaş kendi konutunda yapmaya uğraşmıyor’’ diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Ülser ilacı nasıl yapılır?
Kudret narı (momardika charantia bolsanaple), sarmaşık olup, çiçekleri küçük sarı, yaprakları çınar ağacının yaprağı üzeredir.

Meyvesi, üstü çıkıntılı, yeşil hıyar üzeredir.

İçi beyaz ise de, kesilince kırmızı olur. Kırmızı çekirdekleri saklanıp mayısta dikilir.

Mide ülserine karşı çok düzgün ilaç olan kudret narı doğranıp, şişede ki bir kilo zeytin yağına konur. Şişe, güneşte bırakılır. Birkaç hafta sonra sabahları aç iken, bir çorba kaşığı içilip, bir saat hareketsiz yatılır.

Bu yağ basur için de içilir. Derideki yaralara da sürülür.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.