Osmaniye İl Sağlık Müdürü Öznavruz: “Aşıda Türkiye ortalamasının üzerindeyiz”

Türkiye’de hadise sayısında birinci sırada olan Osmaniye’de 307 bin doz aşılama yapıldı. Hadise sayılarını sıfırlamak için dördüncü kuvvet olarak …

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.07.2021
A+
A-

Türkiye’de hadise sayısında birinci sırada olan Osmaniye’de 307 bin doz aşılama yapıldı. Hadise sayılarını sıfırlamak için dördüncü kuvvet olarak aşıya sarılmak gerektiğini belirten Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, “18 yaş üstü maksat nüfusumuz yaklaşık 403 bin 923 kişidir. Osmaniye geneli olarak yaptığımız aşı sayısı ise 307 bini geçmiş durumdadır. Yaklaşık 98 bin vatandaşımızın çift doz aşılarını tamamlayarak bu süreci bitirmiş olduk” dedi.
Haftalık olarak açıklanan korona virüs haritasında 100 binde 4,92 hadise sayısı ile Türkiye’de birinci sırada yer alan Osmaniye’de aşılama çalışmaları devam ediyor.
Sıhhat Bakanlığı tarafından aşılama yaş sonunun 18 yaş ve üstüne indirilmesinin akabinde kamu hastaneleri başta olmak üzere özel hastaneler ve aile sıhhati merkezleri ile kentin farklı noktalarına kurulan taşınabilir istasyonlarda 307 bin dozdan fazla aşılama yapılırken bunun yaklaşık 98 bini ikinci doz olarak uygulandı.

“Dördüncü kuvvet olan aşıya sarılmamız gerekiyor“
18 yaş üstü amaç nüfusun yaklaşık 404 bin olduğunu tabir eden Osmaniye Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, “Osmaniye kent genelinde kamu hastaneleri, özel hastaneler ve aile sıhhati merkezleri başta olmak üzere toplu organize sanayi bölgelerindeki toplu aşılama süreçlerinden sonra Sıhhat Bakanlığı tarafından açıklanan istatistiklere nazaran 18 yaş üstü gaye nüfusumuz yaklaşık 403 bin 923 kişidir.


Osmaniye geneli olarak yaptığımız aşı sayısı ise 307 bini geçmiş durumdadır.

Yaklaşık 98 bin vatandaşımızın çift doz aşılarını tamamlayarak bu süreci bitirmiş olduk. Biz bilhassa Osmaniye’de Sıhhat Bakanlığı’nın açıkladığı bilgilere nazaran 100 binde 4,92 düzeyindeyiz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bunun devamı ve sıfırlamamız için de dördüncü kuvvetimiz olan aşıya sarılmamız gerekiyor. Osmaniye şimdiye kadar bize dayanak oldu” diye konuştu.

“Türkiye ortalamasının üzerindeyiz”
Aşılama oranlarında da birinci olmayı hedeflediklerini belirten Öznavruz, “Aşı noktasında şu an itibariyle Türkiye ortalamasının üzerindeyiz.


Birinci olmaya alışkın olduğumuz kent olmamız haliyle aşılama oranlarımızdan da birinci olmayı hedefliyoruz.

İnşallah maskesiz günlerin de yakın olduğunu aşılama süreçlerini yüzde 70’in üzerine çıkardığımız an itibariyle de maskelerden kurtulacağımızın da bir sözüdür. Lütfen aşıya gelelim. Aşılarımızı ihmal etmeyelim.

Bilhassa birinci dozu yaptırıp da üzerinden 42 günü geçmiş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. İkinci doz aşılarını lütfen tamamlasınlar” dedi.

Öte yandan, Osmaniye Devlet Hastanesi’nde kurulan stantla vatandaşlara aşılama bilgilendirmesi yapılırken “Aşı candır, aşı sevdiklerimizi korur” sloganıyla aşı olmaya hak kazanan tüm vatandaşlar aşı olmaya davet ediliyor.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.