DOLAR

33,1952$% -0.11

EURO

36,0226% -0.6

STERLİN

42,8115£% -0.31

GRAM ALTIN

2.548,96%-1,98

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

BİTCOİN

2202001฿%1.31068

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Ordu’ya yapılacak bin yataklı şehir hastanesinin yeri havadan görüntülendi


Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, üniversite yerleşkesi içerisine yapılacak olan bin yataklı kent hastanesi için, Sıhhat Bakanlığı’na 250 dönümlük arazinin tahsis edildiğini belirterek, “Özellikle pandemi sürecinde hastanelerin herkesin muhtaçlığı olan bir temel kurum olduğunu görüyoruz. Ordu vilayetimize iyi olsun” dedi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Genel Konseyi 2021 Bütçe Görüşmeleri çerçevesinde, TBMM’de yaptığı konuşmada birtakım vilayetler için kent hastanesi açıklamalarında bulundu. Yaptığı konuşmada, çok sayıda kent hastanesi yapılacağını ve kimi vilayetlerde ihale sürecinin tamamlandığını belirten Bakan Koca, Samsun, Aydın ve Trabzon kent hastanelerinde ihale süreçlerinin tamamlandığını tabir etti. Bakan Koca ayrıyeten, bin 750 yataklı Şanlıurfa ve her biri biner yataklı Ordu, Denizli, Sakarya, Diyarbakır, Antalya, Rize ve 750 yataklı Mardin kent hastanelerinin de ihalelerinin yapılarak, 2023 yılından evvel hizmete açılacağını söz etti.

Ordu’da, Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde inşa edilecek olan bin yataklı kent hastanesi için, Ordu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, toplamda 250 dönümlük yer tahsis edildi. Yapılacak olan kent hastanesinin yanına ayrıyeten, 22 bin metrekare alana sahip bir morfoloji binasını inşa edilerek, hizmete sunulacak.

“Şehir hastanesi için 250 dönümlük alan, Sıhhat Bakanlığı’na tahsis edildi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bilhassa pandemi sürecinde her türlü zorluğun üstesinden gelmek ismine çabaladığını söz eden Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, misyona geldiği 2019 yılı Temmuz ayında, Ordu için bir hastanenin üretiminin kelam konusu olduğunu, kendilerinin de rektörlük olarak 350 dönümlük boş yerleri olduğunu ve yetkililerin uygun gördüğü takdirde buraya hastane yapılabileceğini söylediklerini kaydetti. Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Sağlık Bakanlığımız bu hususta bir çalışma yaparak, hastaneyi üniversitemiz yerleşkesi içerisine yapacaklar. Bizden yer tahsil edildi, birinci etapta 208 dönüm, ikinci etapta ise 42 dönüm yer tahsis ederek, Sıhhat Bakanlığı’na toplam 250 dönüm üniversitemiz içerisinde yer tahsis etmiş olduk” dedi.

“Hastanenin yan tarafına, 22 bin metrekare alan üzerine morfoloji binası yapılacak”

“Sağlık Bakanlığı’ndan iki talebimiz oldu. Bunlardan birincisi, Sıhhat Bakanlığımızın hekimleri ile Tıp Fakültemizin tabiplerinin birlikte Ordu insanımıza hizmet vermelerini istedik” diyen Rektör Akdoğan, “Bunun ismine afiliasyon yan, birlikte hizmet verme hali deniliyor. Oburu ise Tıp Fakültemizin morfoloji binası, yani burada hocalarımızın, oturacağı, tıp öğrencilerimizin eğitim ve öğretim görecekleri bir bina yapmalarını, şayet mümkünse bunu da mevcut hastane binası içerisine yahut yanına yapılmasını talep ettik. Sıhhat Bakanlığımızın yetkilileri de bunun binanın çabucak yan tarafına yapılmasını uygun gördüler ve 22 bin metrekare alana sahip bir morfoloji binasını da bu hastanemizin yanına yapacaklar. Böylelikle orada tabiplerimiz, bir yandan hastalara muayene, ameliyat ve öbür poliklinik hizmetleri verirken, başka yandan da top fakültesinde okuyan öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerini ülkü bir halde sürdürmüş olacaklar” biçiminde konuştu.

“Hastanelerin değeri bilhassa pandemi sürecinde daha çok aşikâr oldu”

Bilhassa pandemi sürecinde hastanenin ne kadar değerli olduğunun bir kere daha görüldüğüne dikkat çeken Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Ordu ili için çok hoş ve sevindirici bir haber, onur verici bir haber. Bu nedenle çok memnun ve gururluyuz. Ben burada emeği geçen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sıhhat Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, valimize, Ordu vilayetimizin siyasilerine ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bir her bir arada bu ilin sıkıntılarının tahlili noktasında üniversite olarak üzerimize düşen bir vazife olduğunda bunu seve seve yapmanın mutluğunu yaşıyoruz” tabirlerine yer verdi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

SMA hastası Minik Kürşat için zamana karşı yarış

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0