DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2167783฿%0.14158

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Nilüfer Belediyesi’nin tarım ve gıda uygulamaları takdir topladı

Nilüfer Belediyesi’nin de ortakları ortasında yer aldığı FUSILLI projesinin iştirakçileri, bir yıllık çalışmaları kıymetlendirdi. Nilüfer Belediyesi’nin tarım ile herkes için eşit, erişilebilir ve sağlıklı besin maksadıyla gerçekleştirdiği çalışmalar, proje ortaklarının takdirini topladı.
Avrupa Komitesi tarafından desteklenen “Kentsel Besin Sistemlerinin Yenilikçi Living Lab Uygulamalarına Dönüşümünün Güçlendirilmesi” (FUSILLI) projesinin ortakları, 3. periyodik toplantıda bir ortaya geldi.
Nilüfer Belediyesi de, kentlerin sağlıklı, sürdürülebilir, inançlı, kapsayıcı, adil ve uygun mâliyetli besin sistemlerine geçişi için siyaset ve kentsel besin planlamaları oluşturmak ve uygulama kapasitelerini güçlendirmek için inovasyon ekosistemleri geliştirmeyi ve sürdürülebilir kılmayı hedefleyen FUSILLI projesinin ortakları ortasında yer alıyor. Nilüfer Belediyesi konut sahipliğinde yüz yüze gerçekleştirilmesi planlanan fakat pandemi sebebiyle çevrimiçi düzenlenen toplantıda, bir yıllık çalışmalar paylaşıldı.

İspanya, İtalya, Yunanistan, Danimarka, Ukrayna üzere 12 ülkeden ortakların yer aldığı toplantıda, Nilüfer Belediyesi’nin, tarıma ve sağlıklı gıdayı erişilebilir kılmaya yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar da, yapılan sunumla ortaklara aktarıldı.
Nilüfer Belediyesi, Strateji Geliştirme Müdürlüğü ile Etraf Müdafaa ve Denetim Müdürlüğü yürütücülüğünde sürdürdüğü FUSILLI projesinin daha birinci yılında; üretim, dağıtım ve lojistik, tüketici, besin kaybı ve yönetişim mevzu başlıklarında belirlenen proje faaliyetlerinin yüzde 46’sını gerçekleştirdiği belirtildi.

Nilüfer’e özel besin tüzüğü oluşturmak için çalışmalarını ağır bir biçimde sürdüren Nilüfer Belediyesi’nin, proje kapsamında çiftçi ve tüketicilere yönelik gerçekleştirilen ekim, dikim, bakım, hasat üzere hususlarda eğitimleri, fide, tohum ve kompost gübre takviyesi, Nilüfer Bostan, anaokulundan üniversiteye kadar çeşitli yaş kümelerinden çocuk ve gençlerin toprak ve tarımla buluşturulması, Nilüfer Bostan satış üniteleriyle sağlıklı besinlerin, üreticiden tüketiciye aracısız olarak ulaştırılması üzere birçok uygulaması da, proje ortaklarıyla paylaşıldı. Nilüfer Belediyesi’nin bu uygulamaları, FUSILLI projesinin ortakları tarafından ilgiyle karşılandı.

Nilüfer Belediyesi, sağlıklı, sürdürülebilir, inançlı, adil ve kapsayıcı besin sistemlerinin geliştirilmesine yönelik, üretim ve sürece, dağıtım ve lojistik, tüketim, besin kaybı ve israfı ile yönetişim bahislerinde projeler gerçekleştirmeye devam edecek.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Geleceğin teknoloji yıldızları bilim şenliğinde yarıştı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI