Multistatik Sonar Suiti geliştirilmesine ilişkin protokol imzalandı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, ASELSAN ve ARMELSAN ortasında Multistatik Sonar Suiti geliştirilmesine ait protokol imzalandı. 15 …

Hediye sipariş alışveriş ankara
18.08.2021
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, ASELSAN ve ARMELSAN ortasında Multistatik Sonar Suiti geliştirilmesine ait protokol imzalandı.

15. Milletlerarası Savunma Sanayii Fuarı IDEF kapsamında düzenlenen imza merasimine T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir, ASELSAN ve ARMELSAN yetkilileri katıldı.

Merasimde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir “Savunma sanayii olarak ülke savunmasının her sathında olduğu üzere mavi vatan savunması için de yeni geliştirdiğimiz platform ve sistemlerle güvenlik güçlerimizin alanda en büyük destekçisi olmaya çaba ediyoruz” dedi.

İmzalanan protokolle birebir gemi üzerindeki yahut öbür su üstü gemilerimizdeki frekans bandı uyumlu sonar sistemlerinin bir ortada çalışması sağlanarak çok geniş alandaki sualtı tehditlerinin tespiti mümkün olacak.

Yeni geliştirilecek orta frekanslı karinaya monteli sonar sisteminde, Barbaros Sınıfı Yarı Ömür Modernizasyonu kapsamında ASELSAN tarafından geliştirilen ve Fabrika Kabul Testleri tamamlanan FERSAH sisteminden elde edilen bilgi birikim ve alt yapılar, azami düzeyde kullanılacak. ASELSAN ana yükleniciliğinde yürütülecek projede, ARMELSAN ana alt yüklenici olarak misyon alacak.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.