DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1988191฿%2.44744

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Korku sizi etkisi altına aldığında hatırlamanız gereken 6 durum

Endişe sizi yanıltır ve yalan söyler

Dehşetin bilmenizi istediği birinci şey, mütemadi yalan söylediği ve sahip olduğunuz her mütalaayla size perişan hissettirdiğidir. Endişe, çok güçlü bir histir. Ruhsal olarak, kişilerin sahip olduğu en kullanışlı savunma mekanizmalarından biridir. Fakat, endişenin sizin gerçekliğinizi bozmasını müsaade vermemelisiniz. Ondan kurtulamayacak olsanız da, nasıl davrandığınızı belirlemesini engellemek için kaygıyı denetim altında tutmanız çok değerlidir.

Endişenin kendini denetim etmesine müsaade verin

Kaygının bilmenizi istemediği bir öbür şey, şu anki durumunuz ve getirdiği zorluklar ne olursa olsun, amaçladığınız şeyleri yapabilecek olduğunuzdur. Birden fazla insan, endişenin kendini denetim etmesine müsaade verir ve zihinlerinin onlara gönderdiği tüm olumsuz bildirileri dikkate alır. Büyük amaçlara ulaşmanın güç olduğu ve çok çokça hengam ve efor gerektirdiği sahihtir. Gelgelelim, durum bu olmasaydı sonuçlara ulaşmak için motive olmayacaktınız ve süreci öğrenmeyecektiniz.

Kararları sadece siz belirleyin

Birden fazla hengam çok korkutucu olan bir faktör de oburlarının niyetleridir. Hayatınızdaki değişikliklere karar verme hakkına sadece siz sahipsiniz. Eleştirilme korkusu, sizi istemediğiniz durumlara yahut sevmediğiniz bir işte çalışmaya mahkum edebilir. Muhtemelen, vesair beşerler tarafından fark edilmenizin tek yolunun bu olduğunu sanıyorsunuz, fakat bu akıllıca olmak zorunda değil. Sonuçta, her vakit hakkınızda konuşan biri olacaktır zira bu insan tabiatının olağan bir modülüdür. Bunun sorun olmadığını bilin, zira her devir herkesle âlâ geçinemezsiniz. Yapabileceğiniz şey, umutlarınıza ve hayallerinize nazaran yaşamaktır. Muhtemelen eleştirilmeye devam edeceksiniz, gelgelelim muhakkak daha memnun olacaksınız.

Değişmek için geç değil

Ne kadar müddettir kaygılarınız yüzünden harekete geçemiyorsunuz? Endişenin bilmenizi istemediği bir sair şey ise ne yaş ne de gayrı bir durumun değişmek için bir mahzur oluşturmadığıdır. Bir değişikliğin gerçekleşmesi için, onu sizin gerçekleştirmeniz gerekir. Şayet sahiden hayatınızda yanlış giden bir şeyler varsa yahut yapmak istediğiniz şeyler varsa, bir hareket planı yaratın. Şimdiden bir gayeniz var. Artık, gerçekleştirmek için gerekli adımları atın.

Geçmişteki günahlarınız geleceğinizi tesiri altına almaz

Kaygının bilmenizi istemediği beşinci şey: yaptığınız kusurlar geleceğinizi belirleyecek diye bir şey yoktur. Hepimiz kusur yaparız ve yapmamamız gerektiğini düşündüğümüz şeylerin yükünü omuzlarımızda taşırız. Bu çok olağan, zira hayat yeni şeyler denemek ve kararlar vermektir. Bunları yaptığınızda, günah yapmanız kaçınılmazdır.
Artık, bu yanlışlar amaçlarınıza ulaşmanız için hakikat yolu bulmanızda size yardımcı olabilir. Sadece bir günah yaptığı için denemekten vazgeçen ve bu yüzden de ilerleme kaydedemeyen kişilerden biri olmayın. Bunun konumuna, hangi yolu izlememeniz gerektiğini anlamak ve ders çıkarmak için kusurlarınızı kullanın.

Sizi engelleyen tek şey yeniden sizsiniz

Sizi durduran şeyin endişe olduğunu mu sanıyorsunuz? Gerçek şu ki, bu sahih değil. Kaygının belirsizliğe ve kuşkuya sebep olabileceği akıllıca, gelgelelim durmaya devam etme kararını veren sizsiniz.
Endişe hissettiğinizde iki seçeneğiniz var:

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bahar alerjisi mi yoksa soğuk algınlığı mı? İşte cevabı…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0