Korana virüs vakalarındaki artışın ardından Gümüşhane’de tedbirler artırıldı, denetimler yoğunlaştırıldı

Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklanan haftalık Covid-19 hadise listesinde 100 bin bireyde görülen olay sayısında Türkiye’de …

Hediye sipariş alışveriş ankara
29.05.2021
A+
A-

Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklanan haftalık Covid-19 hadise listesinde 100 bin bireyde görülen olay sayısında Türkiye’de birinci sıraya yükselen ve bir evvelki haftaya nazaran hadise sayıları yüzde 50 artan Gümüşhane’de kontroller sıklaştırılarak önlemler artırıldı.
Vilayet Emniyet Müdürlüğü vazifelileri kentin işlek caddelerinin giriş ve çıkışlarını denetim altına alarak caddeye giren her vatandaşın HES kodunu sorguluyor, takım araçları anons ederek daima alınması gereken önlemlere dair ihtarlar yapıyor.

İnönü Mahallesi Muhtarı Ali Doğan, hadiselerin artışının sebeplerinden birisinin büyük vilayetlerden yaylalara çiftçi olarak değil de daha çok tatilci olarak gelen vatandaşlar olduğunu savundu.
Doğan “Gelişleriyle bu hastalığı daha çok köy ve Gümüşhane’ye gidiş gelişlerde yaydılar. Köylere gidiş gelişlerde beşerler çok özgür oldu. Küçük bir tarlası olan da çiftçilik yapıyorum diye doküman aldı.

Bunlar daha denetimli olsaydı pandemi bu kadar artmazdı. Katı kurallar olması lazım. Virüslü olup alışverişe giden beşerler oldu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bu insanlara bir vebaldir, günahtır. Ha bir insanı öldürmüşsün ha da bir beşere virüs bulaştırarak öldürmüşsün. İkisi de bence eşdeğerdir” dedi.
Karaer Mahallesi Muhtarı Mehmet Kurtman ise gurbetçi vatandaşların izolasyonda kalmamalarının, direk buradaki beşerlerle diyaloga geçmesinin hadise artışının sebeplerinden birisi olduğunu söyledi.

Kurtman “Onlardan tek ricamız memleketlerine geldiklerinde en az 10 gün izolasyonda kalsınlar ondan sonra halkın içine girsinler. Yapılan HES kodu uygulaması da hakikat. Şuanda Türkiye’de birinci sıradayız olay sayısında.

Bu da bizim için âlâ bir reklam değil, makus bir gidişattır. Onun için biz de daima birlikte dikkat etmek zorundayız.

Gümüşhane üzere bir yerde hayat kaideleri sıkıntı olduğu için biraz daha dikkat etmemiz, güvenlik güçlerimize yardımcı olmamız lazım” diye konuştu.
Cadde esnafından Ahmet Ergin de gelinen durumun üzücü noktada olduğuna değinerek, “Bizler ramazan ayı boyunca kısıtlamaya tabi tutulduk.

Sonucunda bir açılmadan yararlanacağımızı düşünürken son datalara baktığımızda Gümüşhane olarak Türkiye birincisiyiz. Bu sahiden kentimiz ismine, esnafımız ismine üzücü bir durum.

Bir insanın kendi sıhhatini düşünmesi lazım” tabirlerini kullandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.