DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2165597฿%-0.08366

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Kemik yapısının zayıflaması kırıklara neden oluyor

Son vakitlerde artan kırık hadiselerinden ötürü kalça protezi hakkında bilgilendirmede bulunan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Ümit Aygün, “İleri yaşta kemik yapısının zayıflaması, dikkat eksikliği ve kas uyum meseleleri sonucu düşmeler, çalışma kaideleri kırık ve kireçlenmelere taban hazırlayabilir” dedi.
Günümüzde insan ömrünün uzamasıyla kemik erimesinin yaygınlaşmasının kalça bölgesinde görülen problemleri daha yaygın hale getirdiğini lisana getiren VM Medical Park Samsun Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Opr. Dr. Ümit Aygün ikazlarda bulundu.

Kırık ve kireçlenmeler hayatı olumsuz etkiliyor
İnsan hayat kalitesini kıymetli seviyede düşüren kemik erimesinin sıhhat sisteminde değerli bir yer tuttuğunun altını çizen Opr. Dr. Ümit Aygün, “Bu sıkıntılar karşısında elbet en çok yer tutan bu bölgenin kırıkları ve kireçlenmesidir.


Hasta ömrünü kıymetli bir formda etkileyen bu problemler dikkatli bir formda kıymetlendirilerek hastaya en uygun tedavi hali belirlenmelidir. İleri yaş kümesi bireyler bu hastalıklarda değerli bir yere sahiptir. Kemik yapısının zayıflaması, dikkat eksikliği ve kas uyum meseleleri sonucu düşmeler, çalışma kaideleri bu meselelerin doğmasında kıymetli bir yer meblağ. Daha genç yaş kümesi bireylerde iste şiddetli travmalar, metabolik hastalıklar, kullanılan birtakım ilaçlar bu bölge sıkıntılarının doğmasına sebep olur” diye konuştu.

“Tedavide gaye hastayı rahatsızlığı öncesi düzeye getirmek”
Yetişkin kalça bölgesi problemlerinin tedavisinde kalça protezleri başta olmak üzere çeşitli implantların ilerleyen teknolojiyle birlikte yaygın ve başarılı bir halde uygulandığını söyleyen Dr. Aygün, “Tedavide emelin hastayı, rahatsızlığı öncesi düzeye getirerek ağrısız yürüyüşünü sağlamak, gelişebilecek komplikasyonları en az düzeye çekmektir.


Hastaya ameliyat sonrası sonraki gün basıp yürüme fırsatı veren kalça protezleri, hastada gelişebilecek pıhtı atma meseleleri üzere birçok komplikasyonu düşük düzeylere çekebilmektedir. Hareketle birlikte kişinin kendi muhtaçlıklarını kolay kolay karşılayabilmesi en kıymetli avantajları ortasındadır. Sıhhat harcamalarında değerli bir yere sahip olan protez cerrahileri, hastaya sağladığı konfor ve hayat kalitesini güzelleştirme ismine getirdiği kolaylıklar tarafından günümüzde en çok başvurulan tedavi seçenekleri arsında yerini korumaktadır” halinde konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Köyden merkeze gitmek için hasta numarası yapıp ambulans çağırmışlar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI