Kalbindeki delik kalp zarından yapılan yama ile kapatıldı

Kalbindeki rahatsızlık nedeniyle 3 yıldır birçok hastaneye başvuran Afganistan asıllı Sara Nouri’nin kalbindeki delik, Nevşehir’de kalp zarından …

Hediye sipariş alışveriş ankara
13.10.2021
A+
A-

Kalbindeki rahatsızlık nedeniyle 3 yıldır birçok hastaneye başvuran Afganistan asıllı Sara Nouri’nin kalbindeki delik, Nevşehir’de kalp zarından yapılan yama ile kapatıldı.
Afganistanlı 26 yaşındaki Sara Nouri, kalbindeki rahatsızlık nedeniyle 3 yıldır birçok hastaneye başvurdu lakin sonuç alamadı.
Nevşehir Devlet Hastanesi’ne başvuran Nouri’ye yapılan tetkiklerde kalbinde delik olduğu tespit edildi. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Fırat Durna idaresinde ameliyata alınan Sara Nouri’nin delik kalbi, kalp zarından yapılan yama ile kapatıldı.
Ameliyat hakkında bilgiler veren Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Muhammet Hüseyin Erkan, “Hasta halsizlik ve nefes darlığı ile polikliniğe müracaat etti.
Yapılan tetkikler sonrasında kalbinde delik olduğunu belirledik. Bu deliğin anjiyografi tekniğiyle kapanamayacağı kanısına vardık. Bu nedenle hastamıza açık kalp ameliyatı önerdik. Yaklaşık 25 işçi ile 2 buçuk saat süren bir ameliyat gerçekleştirdik.

Bu gerçekleştirdiğimiz ameliyat Nevşehir’de de bir birinci olma özelliğinde. Hastanın kalp zarından elde ettiğimiz bir yama ile kalpteki deliği kapattık. Hastamızın şu an durumu stabil ve bugün taburcu olacak” dedi.
Operasyonu yöneten Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Fırat Durna da, yaklaşık 3 yıl evvel Nevşehir Devlet Hastanesinde açık kalp cerrahisi kliniği kurduklarını belirtti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bugüne kadar 54 açık kalp ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyleyen Durna, “Son yaptığımız açık kalp ameliyatı Nevşehir’de yaptığımız özel bir ameliyat oldu. Hastanın kalp zarından yaptığımız yama ile kalp deliğini kapattık. Operasyona katılan grubuma teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

5 yıl evvel Türkiye’ye gelen Sara Nouri, yaklaşık 2 yıl evvel halsizlik ve nefes darlığı şikayeti ile hastaneye müracaat ettiğini lakin pandemi nedeniyle kısa periyodik tedaviler uygulanarak taburcu edildiğini söyledi.
Son olarak Nevşehir Devlet Hastanesine müracaat ettiğini kaydeden Nouri, “Ameliyat öncesi çok korkuyordum. Şu an çok yeterliyim. Artık rahat nefes alabiliyorum.

Kendi gereksinimlerimi kendim görebiliyorum. Ameliyatımı yapan hekimlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.