İğne deliğinden ameliyat

INVAMED-RD Küresel laboratuvarlarında derin venöz yetmezliği tedavisi için geliştirilen ‘Ekstravasküler Remodelizasyon Sistemi’ ile Süleyman …

Hediye sipariş alışveriş ankara
15.10.2021
A+
A-

INVAMED-RD Küresel laboratuvarlarında derin venöz yetmezliği tedavisi için geliştirilen ‘Ekstravasküler Remodelizasyon Sistemi’ ile Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turhan Yavuz ve takımı tarafından iki hastanın tedavisi başarılı formda gerçekleştirildi.
Uzmanlara nazaran bacaklardaki toplardamarlar yüzeyel venler ve derin venler ile bunları birbirine bağlayan perforan venlerden oluşuyor.
Uzmanlar, toplardamar sisteminin gayesinin ise bacaktaki oksijensiz kanı akciğere taşıyarak deveranın problemsiz devam etmesini sağlamak olduğunu lisana getiriyor. Kalıtımsal yatkınlık, hormonal düzensizlikler, hamilelik, uzun mühlet oturmayı yahut ayakta durmayı gerektiren meslekler, süratli kilo kaybı yahut alımı üzere birtakım nedenlere bağlı olarak bacak venlerinde bulunan kapakçıkların vakitle bozulabildiğini vurgulayan uzmanlar, hastalığın birinci evrelerinde yüzeysel varisler formunda başlayan derin venöz yetmezliğinin tedavi edilmediğinde ilerleyen periyotta toplardamarlar içerisindeki basınç oranının artması sonucunda venöz ülser sorununa yol açabileceğini belirtiyor.

İğne deliğinden ameliyat
Uzmanlara nazaran, hastanın hayat kalitesini değerli ölçüde olumsuz etkileyen derin venöz yetmezlik tedavisi denince akla birinci olarak açık ameliyatla yapılan cerrahi tedavi sistemleri gelse de bu gelişim gösteren yenilikçi tedavi uygulamaları kadar tesirli ve kalıcı bir güzelleşme sağlayamayabiliyor.


Cerrahi tedavi yollarının uygulama zorluklarının yanı sıra hastalarda operasyon sonrası oluşabilen halsizlik hissi, ağrı, yangı, damar hasarı, pıhtı oluşumu, bacaklarda şişme, kanama, enfeksiyon, yara akıntısı ve yara güzelleşme sürecinde karşılaşılan sıkıntılar üzere birtakım önemli komplikasyonlar doğurabildiğini de vurgulayan uzmanlar, onarılan kapağın yeteri kadar çalışmaması sonucu olumsuz semptomlara yol açabildiğini kaydediyor. INVAMED-RD Küresel laboratuvarlarında alanında uzman araştırmacılar ve bilim insanları tarafından geliştirilen yenilikçi bir tedavi tekniği olan Ekstravasküler Remodelizasyon Sistemi, özel bir haritalama yoluyla damar yapısını yine şekillendirerek, damarın tekrar hakikat fonksiyon görür hale gelmesine imkan sağlıyor. Damara ekzovenöz olarak dışarıdan uygulama imkanı sağlayan sistem, endovenöz (damar içi uygulama) mekanik implantlarda görülen tromboliz oluşma riskini minimize ederek hastaların kalitesi yüksek eski etkin ömür şekillerine dönmelerine imkan veriyor.

“İlk uygulamalarda bunun tesirli olabileceğini gösterdik”
Prof.


Dr. Turhan Yavuz, birinci sefer uygulanan Ekstravasküler Remodelizasyon Sistemi tedavisi sonrası müşahedelerini paylaşarak, “Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkcı hocamızın ‘ilham veren üniversite’ sloganı ve anlayışına uygun yönetimi ve biz öğretim üyelerine çok önemli dayanağı sayesinde innovasyon manasında çok rahat bir çalışma ortamındayız.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Rektörümüz, dekanımız ve başhekimliğimizin tüm dayanağını her vakit yanımızda hissederek elimizden gelen çabayı gösterip yeni tedavi modaliteleri geliştirmeye çalışıyoruz. Derin venöz yetmezliği tüm dünyada üzerinde önemli çalışılan bir hastalık olup, biz de bununla ilgili geliştirilen, damara ziyan vermeden damar dışından stentleme ile venöz yetmezlik tedavisi için yeni bir metot geliştirdik. Birinci uygulamalarda bunun tesirli olabileceğini gösterdik.

Bu metotla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir” halinde konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.