DOLAR

32,3923$% 0.25

EURO

35,1652% 0.56

STERLİN

41,1827£% 0.02

GRAM ALTIN

2.387,03%0,22

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2264386฿%0.76535

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Huawei P40 serisi tanıtıldı! İşte özellikleri…

HUAWEI Tüketici Elektroniği Öbeği, mobil fotoğrafçılık ve görüntü deneyiminde çığır açacak kamera özellikleri ve göz alıcı dizaynıyla öne çıkan yeni HUAWEI P40 Serisi amiral gemisi akıllı telefonları HUAWEI P40 Pro +, HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40’ı bugün gerçekleştirdiği sanal lansman ile duyurdu.

Huawei P Serisi’nin görsel harikalık anlayışının devamı niteliğindeki HUAWEI P40 Serisi, üç yeni modelle duyuruldu. Cihazın 1/1.28 inç’lik sensörü düşük ışıklı ortamlarda çekim performansını değerli ölçüde artıran 50 Megapiksellik kamera donanımına sahip. Geliştirilmiş periskop tasarımı ile 10x bedelinde gerçek optik yakınlaştırma, eserin öne çıkan bir gayri özelliği. Serinin tüm eserleri, Kirin 990 5G ile güçlendirilirken, yüksek süratli 5G ile Wi-Fi 6 Plus desteğine de sahip. Bu gelişmiş donanım, tasarrufu kolaylaştıran dörtlü kavisli ekran ve kompakt bir kasa ile tamamlanıyor.

HUAWEI Tüketici Elektroniği Öbeği CEO’su Richard Yu, P40 Serisi’nin tanıtımında gerçekleştirdiği konuşmada; “HUAWEI P Serisi, her devir yenilikçi, estetik, erişilebilir ve üst seviye bir görsel donanım üzerine inşa edilir. Endüstriyel tasarım ve teknolojinin en gelişmiş haliyle birlikte, harika yüksek tarifli sensör, Leica lensleri, güçlü yonga seti ve HUAWEI XD Fusion Engine ile güçlendirilen HUAWEI P40 Serisi, tüketicilerin yaratıcı ve vizyoner fotoğraflar çekmelerine yardımcı olmak için tasarlandı” dedi.

Eşsiz bir tasarım

HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40 Pro +, “Quad-curve Overflow -dörtlü kavisli ekran- dizaynına sahip. Tabiattaki hareketlerden ilham alan bu tasarım, dört kenarda da bir bardağın kenarından taşmak üzere olan suyu anımsatan bir görselliğe sahip. Daraltılan çerçeveler ve aerodinamik kavisli bucaklar, daha sağlıklı bir ekran izleme işlevi ve ergonomi sağlarken, gelişmiş ekran içi parmak izi tarayıcısı ve evvelki modellere nazaran yüzde 30 daha süratli biyometrik kimlik doğrulama özelliklerini de barındırıyor.

HUAWEI; üç parlak (buz beyazı, derin deniz mavisi ve siyah) ve iki mat (pembe altın ve gümüş buz) renk serisine sahip HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40 ile yeniden görsel zarafeti ön planda tutuyor. Beyaz ve siyah seramik renk seçeneklerine sahip, HUAWEI P40 Pro + ise dayanıklılığı artırmak ve devir içindeki yıpranmaların önüne geçmek için, fırınlanmış ve cilalanmış zarif bir nano teknoloji seramik art panelle geliyor.

“Süper Yüksek Tanımlı” fotoğraflar

HUAWEI P40 Serisi’nde bölge alan gelişmiş Ultra Vision Leica kamera sistemi, dört (arka) ve üç (ön) kameralı konfigürasyonlar birlikte Penta kamera ile de destekleniyor. HUAWEI P40, ultra geniş açılı, geniş açılı ve telefoto lenslerle üst seviye görsel sonuçlara imza atıyor. HUAWEI P40 Pro’nun geliştirilmiş Leica Quad kamerası, 100x bedelinde hem dijital hem de optik SuperSensing Zoom özelliklerini desteklemek için, daha güçlü bir SuperSensing Cine Kamera ve 3D derinlik algılama kamerasına sahip.

Tüm HUAWEI P40 Serisi’nde mekan alan HUAWEI Ultra Vision Sensör, piksel seviyelerinde devrim yaratan pahalar sunuyor. Seri, tüm ışık koşullarında yüksek süratli odaklanma için, çapraz ölçümle 1/1.28 inç ve 50 Mega piksel bedellerine ve Octa PD AutoFocus’a erişim için piksel ölçüm özelliğine sahip. P40 serisi ayrıyeten, HUAWEI XD Fusion Engine ile detaylarda harikalığı yakalamak üzere yapay zekadan da yararlanıyor.

HUAWEI P40 Pro, 5x optik zoom, 50X dijital zoom bedelleriyle uzaktaki nesneleri ülkü bir biçimde yakınlaştırıyor. Cihaz, birinci kere kullanılan bir renk filtresi olan RYYB serisi ile ışık girişini artırırken, çekimlerin kalitesini de yükseltiyor. HUAWEI P40 Pro +, 10x gerçek optik yakınlaştırma özelliği ile ışık yolunu yüzde 178 nispetinde genişleten yenilikçi periskop dizaynına ve 100x SuperZoom serisine sahip. Optik olarak stabilize edilmiş Ultra Vision ana kamera ve SuperZoom serisi, geliştirilmiş fotoğraf ve medya sabitleme için Triple OIS + AIS özelliklerine, yapay zekayı da adapte ediyor.

Cilt tonunun doku ve renk doğruluğunu yüzde 45 nispetinde artıran yeni çok spektrumlu renk sıcaklık sensörü ve AI AWB algoritması ile görsellerde gerçekçilik ön plana çıkıyor. Seride yan alan derin öğrenme algoritmaları hem ışığı hem de detayları güzelleştirilmiş, gerçekçi portre sonuçlarına imza atıyor. HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40 Pro +, HUAWEI cihazların imzası niteliğindeki gelişmiş portre efektleri için, otomatik netleme ve bokeh simülasyonunu destekleyen XXMP Selfie kamerası ve IR Derinlik kamerasının yanı sıra, ortam aydınlatmasından bağımsız olarak cihazın kilidini itimatla açmak için IR yüz tanıma kilidine de sahip.

HUAWEI, P40 Serisi özelinde ayrıyeten, hareketli görsellerden en uygun kareleri almak için yapay zekadan yararlanan yeni “Galeri” özelliği, HUAWEI Golden Snap’i de tanıttı. AI Remove Passerby ve AI Remove Reflection özellikleri, istenmeyen nesneleri ve parlamayı kadrajdan çıkarıyor ve kullanıcıların en güzel görselleri elde etmelerini sağlıyor.

Cepte güçlü görüntü deneyimi

HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40 Pro + eserlerinde konum alan 40 MP SuperSensing Cine Kamera, DSLR kameralarda bölge alan; odak uzaklığı 18 mm’ye eşdeğer ultra geniş açılı bir lense ve 3:2 en-boy orantısını destekleyen, 1/1.54-inç sensöre sahip. Bu sensördeki pikseller, donanım tabanlı HDR medyalar için uzun, kısa yahut sıradan pozlamayla çekim yapmak için münferit munfasıl ayarlanabiliyor. Eserde yan alan Sedecimpixel Fusion teknolojisi, 51200 ISO bedeline kadar ışık hassasiyetini artıran ve 7680FPS ultra ağır çekim görüntü çekiminde kullanılan 4.48μm üstün pikselleri üretmek için, 16-in-1 piksel düzenlemesini destekliyor.

HUAWEI P40 Serisi, medyalar için gerçek devirli Bokeh simülasyonu özelliğine sahip. Geniş diyafram lensinin tesirlerini yansıtan bu özellik, çekimlerin ana öğesini vurgulamaya yardımcı olmak için, imaja aşamalı olarak Bokeh efekti ekliyor. Telefoto kamera, 4K medyaların yanı sıra, yüksek çözünürlüklü zoom imgeleri de dertsiz yakalıyor. HUAWEI P40 Serisi’nde konum alan ses yakınlaştırma özelliği (Audio Zoom), kullanıcıların ses kaynağını netleştirerek daha berrak ve yüksek sesler elde etmesine de imkan sağlıyor.

Tam irtibatlı 5G desteği

HUAWEI P40 Serisi’nde, evvelki modellerden daha küçük bir form faktörde, en kapsamlı 5G band desteği, üst seviye yapay zeka performansı ve güç verimliliği ile entegre 5G irtibatı sağlamak için, Kirin 990 5G desteği mekan alıyor. HUAWEI P40 Pro ve HUAWEI P40 Pro + modelleri, oyun deneyimini güçlendiren ve gelişmiş bir grafik sürece motoruna sahip 90Hz panel ile geliyor. HUAWEI P40 Serisi, dataların 2400 Mbps’ye kadar aktarılmasına imkan tanıyan 160 MHz Wi-Fi 6 Plus teknolojisini de destekliyor. HUAWEI P40 Pro + süratli ve inançlı şarj için sanayi başkanı 40W kablosuz SuperCharge özelliğine de sahip. HUAWEI P40 Pro + ‘da konum alan yonga seti, 4-in-1 hibrid Supercool tahlili ile sağlanan soğutma performansı ile de performansını artırıyor.

EMUI 10.1 işletim sistemi, daha gelişmiş bir yapay zeka performansı içim bir seri yeni özellik sunuyor. HUAWEI’nin yüz tanıma ve optimizasyon algoritmalarından yararlanan HUAWEI MeeTime, kullanıcı düşük ışıklı bir ortamdayken dahi yüksek kaliteli 1080p Full HD görüntü görüşmelerine imkan sağlıyor. HUAWEI Share, kullanıcıların kolaylıkla evrak aktarımının yanı sıra, cihazlar arasında ekran paylaşımı üzere birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Voice Assistant Celia özelliği ise tekrar bir birinci olarak, nesne tanımlama, müzik ve medya oynatma denetimi ve metin iletileşme üzere bir seri işlevin yeteneklerini geliştiriyor.

Çoklu ekranda iş birliği, tüketicilere kesintisiz bir cihazlar arası deneyim sunmak için Windows PC ve Android cihaz arasındaki mahzurları kaldırıyor. Sezgisel, tek dokunuşla heyetim süreciyle temas kurduktan sonra kullanıcılar, bağlı cihazlar arasında basitçe belge aktarımı yapabiliyor ve velev birden çokça cihazı tek bir ekrandan denetim edebiliyor. Çevresel paylaşım, akıllı telefonun PC’nin çevresel işlevlerini, görüntü görüşmesi üzere vazifeler için lokal ağla bağlıymış üzere kullanmasına imkan tanıyor. Akıllı telefona kaydedilen evraklar, evvelce aktarmaya gerek kalmaksızın, mahallî PC pratikleriyle direkt PC’de de açılabiliyor.

HUAWEI, tüketicilerin daha kaliteli bir dijital deneyim yaşamalarına yardımcı olmak için, eser portföyünü de zenginleştirdi. HUAWEI, P40 Serisi’nin yanı sıra; HUAWEI WATCH GT2e, HUAWEI Sound X ve en yeni S/S ’20 HUAWEI X GENTLE MONSTER gözlüklerini de tanıttı.

Varlıklı tatbik içeriği

Küresel geliştiricilerle yakın iş birliği içinde çalışan HUAWEI, resmi tatbik mağazası olan AppGallery’de farklı kültürlerin gereksinimlerine yönelik, global ve mahallî tatbikler sunuyor. Kullanıcılar başkaca, HUAWEI Medya, HUAWEI Music ve HUAWEI Reader tatbikleri ile günden güne gelişen varlıklı içeriklerden de faydalanabilecek. HUAWEI AppGallery’nin varlıklı pratikleriyle gelen yeni HUAWEI P40 Serisi, tüketicilere orijinal bir akıllı telefon deneyimi sunmak için hazır.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Apple’dan bugüne kadar görülmemiş indirim! 3200 liralık iki uygulama ücretsiz oldu…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI