Gören hamile sandı, karnından 6,5 kilo kitle çıktı

Amasya’da son vakitlerde çok fazla kilo aldığını düşünerek doktora başvurup imajı nedeniyle gebe sanılan evli ve 2 çocuk annesi bayan, karnından …

Hediye sipariş alışveriş ankara
18.06.2021
A+
A-

Amasya’da son vakitlerde çok fazla kilo aldığını düşünerek doktora başvurup imajı nedeniyle gebe sanılan evli ve 2 çocuk annesi bayan, karnından çıkan kitle ile şoke oldu. Basketbol topu büyüklüğündeki kitlenin yükü yaklaşık 6,5 kilogram olarak tartıldı.
Suluova ilçesinde bir müddettir karnı öne yanlışsız büyüyen 35 yaşındaki Aysel Geylan, son vakitlerde çok kilo aldığını ve ağrılarının fazla kilolarından kaynaklandığını düşündü.
Onu görenler gebe olduğunu zannetti, bebeğin cinsiyetini bile merak edip soranlar oldu.
Gittiği aile doktorunun şişkinliği gaz sanıp spor ile yürüyüş yapmasını önerirken durumun düzelmediği takdirde hastaneye müracaat etmesini söylediğini anlatan evli ve 2 çocuk annesi Geylan, 6 ay evvel başlayan şişliğin giderek büyümesi üzerine Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.

Bayan Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fadıl Kara’nın tetkikler sonrası ameliyat ettiği Geylan’ın karnından 6 kilo 400 gram yükünde kitle çıktı.
Kitleyi gördüğünde çok şaşıran genç bayan, “Ben o kadar büyüklükte bir kitle beklemiyordum.

Hediye sipariş alışveriş ankara

İçime nasıl sığmış. Hayret ediyorum” dedi.
Hastaneye geldiğinde 9 aylık gebe görünümünde olduğunu vurguladığı hastasının karnından çıkan kitlenin kanser tipi bir kist olmadığı için şanslı sayıldığını belirten Prof. Dr. Kara, yılda en az bir kere yapılmasını tavsiye ettikleri jinekolojik muayenelerin ölümcül olabilecek hastalıkların erken tanısı için çok kıymetli olduğuna işaret etti.

Kara, “Özellikle bayan hastalıklarında, yumurtalık kistleri, yumurtalık kanserleri çok erken teşhis almazlar. Onun için kesinlikle muhakkak aralıklarla jinekoloji doktoruna, mümkünse jinekolojik onkoloji kolunda uzmanlık yapmış bayan doğum tabiplerine gitmelerinde yarar var” diye konuştu.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.