DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2254229฿%0.29698

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Facebook, Corona virüs Bilgi Merkezi’ni Türkçe olarak hayata geçirdi

 Facebook, T.C. Sıhhat Bakanlığı da dahil olmak üzere birçok mahallî ve global sıhhat kuruluşunun COVID-19 ile ilgili paylaştığı en yeni malumatların ve kaynakların taraf aldığı “Koronavirüs (COVID-19) Malumat Merkezi”ni Türkçe olarak hayata geçirdiğini duyurdu.

Merkez, birebir devranda bireylerin sağlıklı kalmaları ve ailelerini ve topluluklarını desteklemeleri için alabilecekleri tedbirleri de paylaşıyor.

Takibe başlanabilmesi için Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının haber kaynaklarının en üstünde belirecek olan Koronavirüs (COVID-19) Malumat Merkezi, Sıhhat Bakanlığı’nın yanı sıra Yerküre Sıhhat Örgütü (DSÖ) üzere global sıhhat kuruluşları tarafından paylaşılan gerçek vakitli güncellemelere ve toplumsal uzaklık ve COVID-19’un yayılmasını tedbire ile ilgili yardımcı makalelere, görüntülere ve gönderilere mekan verecek.

Merkezin en üstünde bölge alan ana istatistikler ve hem global, hem de bölgesel haber başlıkları günlük olarak güncellenecek. Kullanıcılar, sıhhat kuruluşlarının paylaştıkları son güncellemelerle ilgili bildirim almak ve bunları haber kaynaklarında görebilmek için merkezi takip edebilecek.

Kişileri korumak ve bilgilendirmek ismine COVID-19 ile ilgili sağlam haberleri desteklemeyi en büyük öncelikleri haline getirdiklerini lisana getiren Facebook Orta Şark, Afrika ve Türkiye Ortam Lider Yardımcısı Derya Matraş, şöyle konuştu:

“COVID-19 salgınının yerkürenin dört bir yanındaki tesirlerini görmeye devam ettiğimiz bu periyotta, kişilerin sağlıklı sıhhat kuruluşlarının paylaştığı akıllıca ve resmi haberlere erişmelerini sağlamayı en kıymetli önceliğimiz ve odağımız haline getirdik.

Bu doğrultuda, aralarında T.C. Sıhhat Bakanlığı da olmak üzere birçok lokal ve global sıhhat kuruluşu ile işbirliği yaparak Türkiye’deki kullanıcılarımızın haber kaynaklarında görebilecekleri ve Türkçe olarak erişebilecekleri Koronavirüs Malumat Merkezi’ni hayata geçirdik.

Önümüzdeki periyotta de, Sıhhat Bakanlığı ve Yerküre Sıhhat Örgütü üzere kıymetli sıhhat kuruluşlarından gelen sağlıklı haberlere devletimizde servislerimizi kullanan herkesin en süratli biçimde erişebilmesi ismine gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.”

Facebook, geçtiğimiz hafta Türkiye’deki Facebook kullanıcılarını platform üzerinden Sıhhat Bakanlığı’nın resmi internet sitesine yönlendiren “Koronavirüsün Yayılmasını Önlemeye Yardımcı Ol” başlıklı açılır iletiyi hayata geçirdiğini duyurmuştu.

Şirket, birebir devranda platformlarında koronavirüs ile ilgili yanlış ve zararlı malumatların yayılmasını engellemek ismine Sıhhat Bakanlığı’na finansal ve teknik destek de sunuyor.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

WhatsApp Corona virüse karşı ilk kısıtlamasını aktif etti!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI