DOLAR

32,8415$% 0.1

EURO

35,9119% 0.85

STERLİN

42,6177£% 0.91

GRAM ALTIN

2.530,93%1,20

ÇEYREK ALTIN

4.105,00%0,80

BİTCOİN

1918174฿%1.30757

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Enerjide Dijitalleşme Derneği (EDİDER) kuruldu


Dernekten yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye’nin birinci “sanal basın toplantısı” olma özelliği taşıyan aktiflik, YouTube’dan canlı yayınlandı.

Yerküre umumunu etkileyen, Koronavirüs (Kovid-19) hasebiyle, dijital olarak gerçekleştirilen içtimaya, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi talim üyesi Prof. Dr. Kamil Çağatay Bayındır, Güçte Dijitalleşme Derneği Yöneticisi, İnavitas Üst Seviye Yöneticisi Dr. Alper Terciyanlı, EDİDER Idare Konseyi Umumi Sekreteri ve Türk Standartları Enstitüsü Baş Araştırmacısı Dr. Ezgi Avcı Sanlı ise EDİDER Idare Şurası Üyesi olarak katıldı.

Ayrıyeten, sektör temsilcileri, basın mensupları ve mektepliler canlı yayını takip ederek, interaktif olarak soru sordu.

Derneğin, Türkiye’nin güç ortamında süratle gelişen dijital teknolojilerde öncü ve rekabetçi olması için tüm paydaşları bir araya getirmesi, ortak platformlar kurması ve strateji belirlemede karar alıcılara destek olması bekleniyor. 

Açıklamada görüşlerine nokta verilen, EDİDER Idare Şurası Umum Sekreteri Dr. Alper Terciyanlı, güç kesiminin klâsik üretim, tedarik, taşıma ve tüketim kalıplarıyla devam edemeyeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Verinin malumata dönüşmesi konusunda çok daha kabiliyetliyiz, başkaca enerjinin depolanması teknolojilerinin yaygınlaşması, kuvvet fiyatlarının değerli bir aşağıya akıllıca gelmesi ve depolama pratiklerinin da münhasıran dağıtık üretim ile birleşmesi yeni bir periyodu açtı. Elektrikli araçlar güç kolunda dijitalleşmeyi tetikleyen kıymetli başlıklardan biri oldu. Bunu bir paradigma değişimi olarak niteliyorum. Tek cepheli konvansiyonel şebekeler artık hem haber hem güç manasında çok istikametli etkileşime girdiler. Yeni yerkürede, yeni paradigmada memleketimizde dijitalleşme başlığının kamu-özel sektör-üniversite olarak tüm paydaşlar ile bir platform oluşturarak ‘sinerji’ oluşturmak gayemiz. Bu sinerjiyi saha yansıtmak, katma bedele dönüştürmek istiyoruz.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Apple’dan evde çalışanların işini kolaylaştıracak öneriler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0