DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2248440฿%-1.49046

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Düzce aşılamada sarı şehirler arasına girdi

DÜZCE (İHA) – Sıhhat Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, 2. doz aşılamada Düzce’nin sarı kentlere girdiğini açıklamıştı. Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ise köy köy, mahalle mahalle gezerek, yaklaşık 5 günde 2. doz aşılamada yüzde 65’e ulaşıldığını, gayelerinin de yüzde 75’e ulaşmak olduğunu söyledi.
Korona virüs salgınının önüne geçebilmesi için başlatılan aşılama çalışmaları ülke genelinde devam ediyor.
Daha evvel 1. doz aşılamada mavi kentler ortasına giren Düzce, Sıhhat Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz hafta paylaştığı 2. doz aşı haritasında yüzde 63 ile turuncu kentler ortasında yer aldı. Düzce Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, 2. doz aşı seferberliğinin sonuçları ile Düzce’nin 4-5 gün üzere kısa bir müddet içerisinde sarı kentler ortasına girdiğini lisana getirdi.

“Hedef: yüzde 75’e ulaşmak”
Yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Yılmaz, şöyle konuştu:
“Geçtiğimiz hafta 2. doz ile ilgili aşı haritası açıklandı.Düzce birinci açıklandığında yüzde 63 düzeylerindeydi. O günün çabucak sonrasında arkadaşlarımız ile planlama çalışmalarımızı yaptık.

1. doz aşılamada yaptığımız üzere köy köy, mahalle mahalle programı belirledik. Yaklaşık 4-5 gündür arkadaşlarımız sağ olsun muhtarlarımız ile diyalog halindeler, 2. doz aşılama çalışmalarına devam ediyorlar. Bunun yanında öbür tüm sıhhat tesislerimizde taşınabilir aşı merkezimizde ve valiliğimizin önündeki info merkezinde aşılama çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bunun sonucu olarak da kısa müddet içerisinde yüzde 65 üzere bir düzeye gelmiş olduk. Dün akşam sayın bakanımız Fahrettin Koca’da Düzce’nin sarı düzeye çıktığını duyurdu. Buradaki amacımız tabi ki yüzde 75’e ulaşmak.

1. dozlarda yüzde 82-83 düzeylerine çıkmıştık. Tıpkı formda 2. dozda da sırası gelen, vakti gelen vatandaşlarımızın aşı olmalarını bekliyoruz.”

“Sırası geleni bekliyoruz”
Düzce’nin 1. doz aşılamada mavi kentler ortasında geç girdiğini söyleyen Vilayet Sıhhat Müdürü Yılmaz, “Aşılama, 1. dozda olduğu üzere, 2. dozda da uyumlu gidiyor.


1. doz da öbür vilayetlere nazaran maviye geç geçmiştik.

Artık de o yüzden 2. doz sırası birtakım vatandaşlarımıza, gençlerimize biraz geç gelecek. Lakin o değerli değil. Sırası gelen bütün vatandaşlarımızın süratli bir halde sıhhat tesislerimize müracaat etmelerini bekliyoruz. Aşılamada rastgele bir kalabalık yoğunluğumuz yok.

Tüm sıhhat tesislerimizde de aşımız mevcut” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Grip-nezle ile Kovid-19’u ayırt etmenin yolu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI