DOLAR

32,5167$% 0.03

EURO

35,1072% 0.19

STERLİN

41,6300£% 0.25

GRAM ALTIN

2.440,64%0,35

ÇEYREK ALTIN

3.918,00%0,45

BİTCOİN

2122289฿%-0.65686

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Doğalı öğrenciler 5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı ve İkinci Kutup Şenliği’nde projelerini sundu

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde yapılan 5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı ve İkinci Kutup Şenliği’ne 8 proje ile katılarak kutuplarda araştırmalar yapan bilim insanları ile bir ortaya gelen İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri, projelerini T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ve TÜBİTAK Lideri Hasan Mandal’a sundular.
5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı ve Kutup Şenliği 30 Kasım ve 1 Aralık tarihinde TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde düzenlendi.
Proje modelli lise eğitimi kapsamında ulusal ve milletlerarası bilimsel proje yarışlarına yönlendirilen İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri ise tekrar kıymetli bir muvaffakiyete imza atarak 8 projesini T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ve TÜBİTAK Lideri Hasan Mandal’a sundu.
İstanbul Teknik Üniversitesi’nin de bilgi ve birikimiyle araştıran, soran-sorgulayan, bilimsel kanıyı benimseyen ve teknoloji üreten bireyler yetiştirmeye devam edeceklerini lisana getiren İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji İdare Şurası Üyesi ve Kurucu Temsilcisi Serhat Özeren, öğrencileri bir kere daha tebrik etti.

Projeler
İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Bahçeşehir Yerleşkesi Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Eliz Atay, fizik öğretmeni Özkan Yılmaz’ın danışmanlığında ‘Dalga Enerjisi’, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Bahçeşehir Yerleşkesi Anadolu Lisesi öğrencileri Sermila Su Külekçi, Zeynep Ocak ve Turan Selim Tatlı coğrafya öğretmeni Ferid Demirdaş’ın danışmanlığında ‘Pandoranın Kutusu Açılıyor Mu?’, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Bahçeşehir Yerleşkesi Anadolu Lisesi öğrencileri Aybüke Saral ve Yağız Buğra Kaya fizik öğretmeni Özkan Yılmaz’ın danışmanlığında ‘Diyatome Mucizesi’, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Florya Yerleşkesi Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri Zümra İdil Şener, Lidia Zagaia ve Hâkim Ersoy fizik öğretmeni Fahri Canberk Aydın’ın danışmanlığında ‘Kutuplarda Kullanılmak Üzere Yenilebilir Sinema Ambalajlar’, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Samsun Yerleşkesi Anadolu Lisesi öğrencileri Muhammet Buyruk Aydın ve Kerime İrem Pıçaklı coğrafya öğretmeni Buse Şahin’in danışmanlığında ‘Bakteri ve Virüs Örneği Toplayan Kutup Otonom Araç Tasarımı’, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Acıbadem Yerleşkesi Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri Irmak Naz Tabaş, Berra Avcılar ve Zeynep Sude Üstün ‘Piezo Üreteç Takviyeli Termohalin Döngüsü Takip Cihazı’ projeleri ile 5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı ve İkinci Kutup Şenliği’ne katıldılar.

2204 C Lise Öğrencileri TÜBİTAK Kutup Araştırma Proje yarışında Fiziki Bilimler alanında Türkiye ikinciliği ödüllünü kazanan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Tuzla Yerleşkesi Lisesi öğrencileri Berke Çiçek ve Alper Çamlı danışmanlığını fizik öğretmeni Selami Eraslan’ın yaptığı “Antarktika Atmosferinde UV Işığının Ozon Konsantrasyonu Üzerindeki Tesirinin Ölçülmesi (Piricet)” projesiyle, canlı bilimleri alanında Türkiye ikinciliği mükafatını kazanan İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Çanakkale Biga Yerleşkesi öğrencileri Zeynep Doğan ve Miray Yılmaz da danışmanlığını biyoloji öğretmeni Selen Çakas Coşkun’un yaptığı “Peto Paradoksuna Biyoinformatik Yaklaşım” projesiyle 5. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı ve İkinci Kutup Şenliğinde yerlerini aldılar.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Turkcell’den hukuk teknolojilerini kariyere dönüştürecek yarışma

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI