DOLAR

32,8606$% 1.07

EURO

35,3295% 0.92

STERLİN

41,7239£% 0.72

GRAM ALTIN

2.486,75%2,24

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%2,02

BİTCOİN

2131991฿%1.13182

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Çocukları oyun terapisi ile tedavi etmeyi öğretecekler

Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlü ve İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) iş birliğinde, “DEHB’li (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) Çocuklarla Çalışmak” isimli eğitim düzenleniyor.
23 Ekim günü, “DEHB’li Çocuklarla Çalışmak” isimli eğitim Bursa’da başlıyor.
Psikoterapist ve Ruhsal Danışman Elif Macit tarafından verilecek eğitim, Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek.
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun (DEHB), okul öncesi çocuklarda başlayıp erişkinlikte de sürebildiğini söz eden Psikoterapist ve Ruhsal Danışman Elif Macit, “DEHB’nin temel özelliği, kalıcı ve daima olan dikkat müddetinin kısalması, engellemeye yönelik kontrol eksikliğine bağlı olarak davranışlarda ya da bilişte ortaya çıkan ataklık ve huzursuz hali olarak tanımlanabilir” dedi.

“Oyun, çocuklar için pratik yapma sürecidir”
DEHB tanısı alan çocuklarda oyun terapisinin tedavi etmede kıymetli bir yaklaşım olduğuna vurgu yapan Macit, “Oyun çocuklara hiç kimsenin öğretemeyeceği bahisleri çocukların kendi deneme yoluyla öğrenmesidir.


Oyun çocuklar için bir ahenk ve pratik yapma sürecidir. Genel olarak oyun, çocukların kendilerini söz edebildiği, yeteneklerini kullanıp potansiyellerini fark edebildiği, lisan, bilişsel, toplumsal, duyuşsal ve motor marifetlerini geliştirip farkındalıklarını artırabildikleri değerli bir alandır. Tıpkı vakitte fazlaca güç sarf edip güçlerini harcadıkları vakit dilimidir. Bunun sonucu olarak çocuklar sakinleşebilir ve potansiyellerinin fark ederler” diye konuştu.

“Hiperaktiviteyi azaltır”
Oyun terapisinin, DEHB tanısı alan çocukların toplumsallaşmaları ve hislerini tabir etmede ülkü bir metod olduğuna değinen Macit, “Oyun terapisinde çocuklar güçlerini harcarlar bunun sonucunda dürtüsellik ve hiperaktivitenin azalmasına yardımcı olur” tabirlerini kullandı.Eğitimler yüz yüze olarak gerçekleşecek.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

“Erteleme hastalığına klinik müdahale gerekebilir”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI