DOLAR

33,0001$% 0.31

EURO

35,4312% 0.17

STERLİN

41,8894£% 0.24

GRAM ALTIN

2.478,10%0,36

ÇEYREK ALTIN

4.055,00%0,10

BİTCOİN

2017390฿%0.29387

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Çocuklara eğlenceli ağız ve diş sağlığı eğitimi

Trakya Üniversitesi’nde, Ağız ve Diş Sıhhati Haftası aktiflikleri kapsamında 0-12 yaş ortası çocuklar, ebeveynler ve anne adaylarına yönelik ağız ve diş sıhhati hakkında bilgilendirme eğitimi gerçekleştirildi.
Diş Hekimliği Fakültesi Çocuk Diş Hekimliği ve Ağız ve Diş Sıhhati Topluluğu iş birliği ile gerçekleştirilen aktiflikte çocuklar, hem eğlendi hem de ağız ve diş bakımını öğrendi.
Trakya Üniversitesi, ağız ve diş sıhhatinin kıymetine dikkat çekmek ve çocukları diş fırçalamaya teşvik etmek hedefiyle manalı bir aktifliğe imza attı. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda minikler, ağız ve diş sıhhati hakkında bilgilendirilirken, birbirinden renkli etkinlikler sayesinde eğlenceli bir gün geçirdi.
Ağız ve diş sıhhati muayeneleri yapılarak, diş fırçalamanın kıymeti anlatılan çocuklar, aktiflik kapsamında düzenlenen diş fırçalama ve hakikat beslenmeye yönelik birbirinden eğlenceli oyunlar, ikram çekilişi ve fakülte öğrencilerinin hazırladığı piyes gösterisi ile gün boyunca eğlendi.
Çocukların ve ailelerin ağır ilgi gösterdiği aktiflikte, tüm çocuklara diş macunu ve diş fırçası ikram edildi. Erken yaşlarda diş sıhhati konusunda farkındalık oluşturarak çocukları bilgilendirmeyi amaçlayan aktiflikte, ebeveyn ve anne adaylarına yönelik de eğitimler gerçekleştirildi.
Sağlıklı jenerasyonlar yetişmesi için fakülte öğrencilerinin de ortalarında yer aldığı Ağız ve Diş Sıhhati Topluluğu ile bir aktiflik düzenlediklerini belirten Trakya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çocuk Diş Hekimliği Ana Bilim Kısmı Lideri Dr. Neslihan Özveren, “Etkinliğin gayesi, çocukları ve aileleri ağız ve diş sıhhati konusunda bilgilendirmek ve birebir vakitte onları yanlışsız ve sağlıklı beslenmeye yönlendirebilmek.

Bu gayeyle bugün aileler ve çocuklarımızla bir ortadayız. Öncelikle çocuklarımızın ağız içi muayenelerini gerçekleştiriyor sonrasında ise diş fırçalama ve yanlışsız beslenmeye yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımız, ağabeylerinin ve ablalarının düzenlediği eğlenceli etkinliklerle dişlerini nasıl fırçalaması ve nelere dikkat etmesi gerektiğini öğreniyor.

Fakülte öğrencilerimiz ve ana bilim kolumuzun asistan doktorlarıyla birlikte bu aktiflikleri gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın ve ailelerin etkinliğimize gösterdikleri ilgiden memnuniyet duyuyoruz. Çocuklarımızın eğlendiğini görmek bizi çok memnun etti” tabirlerini kullandı.

Trakya Üniversitesi Ağız ve Diş Sıhhati Topluluğu Lideri ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Cet Batuhan Bayrak da 0-12 yaş ortasındaki çocuklara, ebeveyn ve anne adaylarına yönelik eğitim ve aktifliklerin olduğu bir program düzenlediklerini lisana getirerek “Öncelikle ailelerimize ağız ve diş sıhhati hakkında bilgilendirici broşür ve posterler dağıtarak birtakım görüş ve tekliflerde bulunuyoruz.
Ayrıyeten çocuklarımızın ağız ve diş sıhhati denetimlerini yaparak hakikat fırçalama ve sağlıklı beslenme konusunda oyunlar eşliğinde kendilerine bilgiler aktarıyoruz. Çocuklarımıza sunduğumuz sağlıklı ve çürük diş şablonlarına sticker halindeki besinleri yapıştırma etkinliğimizin akabinde bir boyama etkinliğimiz var.

Son olarak ‘Çeti ve Meri’ isimli bir şov sahneleyeceğiz. Fakültemiz öğrencilerinin sahneleyeceği oyunla ağız ve diş sıhhati konusunda çocuklarımızda bir farkındalık oluşturarak ve onlara tekliflerde bulunmak istiyoruz” dedi.

Aktifliğe, Trakya Üniversitesi çalışanlarının yanı sıra Edirne’de ikamet eden aileler ve çocukları katıldı.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kahraman UMKE personeli sürekli eğitiliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0