DOLAR

31,1315$% 0.08

EURO

33,8342% 0.08

STERLİN

39,4732£% -0.04

GRAM ALTIN

2.035,18%0,17

ÇEYREK ALTIN

3.456,00%0,17

BİTCOİN

1752902฿%9.49769

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

CANiK şampiyonluklar hanesine yenilerini ekliyor

Savunma endüstrinin ihracat şampiyonu CANiK, sportif atıcılıkta da şampiyonluklara koşuyor.
Ateşli silahların sportif kullanımına yönelik eğitim faaliyetleriyle Türkiye’de sportif atıcılığın gelişimini destekleyen şirket, bu tarafta attığı adımlarla yeni şampiyonluklara yelken açıyor.
Savunma endüstride IDPA sportif atıcılık kadrosunu kuran birinci ve tek şirket olan CANiK, Memleketler arası Dinamik ve Pratik Atış Sporları Kulübü (UDPAS) tarafından düzenlenen IDPA Tier 2 Turkish National Championship Turnuvası’nda gayret etti. Şirketin turnuvadaki temsilcisi CANiK Team, 5 ülkeden atletlerin iştirakiyle milletlerarası kapsamını genişleten turnuvadan 6 kupayla döndü. Turnuvada CANiK Team atletlerinden Alperen Kıvılcım genel klasmanda birincilik, Canan Türkoğlu ise bayanlar kategorisinde birincilik ve turnuvanın en itibarlı mükafatı olan En İsabetli Atıcı Ödülü’nün de sahibi oldu.
Ar-Ge ve inovasyonda sonları aşan yaklaşımıyla savunma endüstrinin gelişimine taraf veren CANiK, Türkiye’de birinci defa memleketler arası seviyede düzenlenen sportif atıcılığın en kapsamlı aktifliği IDPA Tier 2 Turkish National Championship Turnuvası’nda yarıştı.
Milletlerarası Dinamik ve Pratik Atış Sporları Kulübü (UDPAS) tarafından 2 etap halinde düzenlenen turnuvada savunma endüstrinin birinci ve tek IDPA sportif atıcılık kadrosu CANiK Team olarak yerini alan şirket, tertibe tanıtım takviyesi de verdi. Birinci etabı 23-24 Aralık tarihlerinde İstanbul Poligonist atış poligonunda, ikinci etabı 26 Aralık tarihinde Mecidiyeköy Poligon Club atış poligonunda gerçekleşen turnuvada 6 kupa kazandı. Grubun atletlerinin kendi klasmanlarında elde ettikleri muvaffakiyetleri, şirketin şampiyonluklar hanesine yenilerini getirdi. 5 ülkeden 60 atletin iştirakiyle 8 şiddetli etapta düzenlenen turnuvada kazanmak için kıyasıya uğraş eden CANiK Team, tıpkı vakitte tertibin tanıtım faaliyetlerinde de faal vazife aldı.

“Sportif atıcılığın gelişimine yönelik öncü adımlar atıyoruz”
İnovasyon ve Ar-Ge faaliyetleriyle geliştirdikleri ateşli silahlarla Türkiye’nin bayrağını dünyada dalgalandırdıklarını belirten CANiK İş Geliştirme ve Kurumsal İrtibat Müdürü Gençay Gençer, “Savunma endüstride IDPA sportif atıcılık grubunu kuran birinci ve tek şirket olarak sportif atıcılığın gelişimini destekliyoruz.


Ülkemizde ateşli silahların yanlışsız ve şuurlu kullanımına yönelik düzenlediğimiz eğitimler ve tertiplerle bu tarafta öncü adımlar atıyoruz. Ateşli silahların yalnızca savunma ve güvenlik maksadıyla değil sportif kullanımına yönelik bilgilendirme faaliyetlerimizle de farkındalık ve şuur seviyesini artırıyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmaların karşılığını, CANiK Team kadromuzun elde ettiği milletlerarası başarılarla almanın memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Sporcuların dostluk bağlarını güçlendiriyor”
IDPA Tier 2 Turkish National Championship Turnuvası ile gruplar ortası irtibatın sağlanması, bilgi ve deneyimlerin aktarılması noktasında atletlere büyük kazanımlar sağladıklarını söyleyen Gençay Gençer, mevzuya ait şunları söyledi:
“Sporcularımız ortasında dostluk bağlarının güçlendirilmesine ve çaba ruhunun artırılmasına imkan sağladık.Fair-play çerçevesinde dünya standartlarında tertiplere ana sponsor olarak sportif atıcılığa verdiğimiz dayanağı farklı bir boyuta taşımayı hedefledik. Tertibin tanıtımına verdiğimiz dayanakla turnuvanın daha geniş kitlelere ve atletlere ulaşmasına yönelik çalışmalar yürüttük. Tanıtım takviyesinin yanı sıra CANiK TP9 SUB SEÇKİNE model tabanca eserimizle de tertibe eser takviyesi sunduk. Tüm sportmenler kendi silahları dışında bir parkuru TP9 SUB SEÇKİNE model tabanca ile şampiyonluk elde edebilmek için kıyasıya yarıştı. Bununla birlikte tüm yabancı yarışmacılar CANiK’in yeni yarış tabancası olan SFx RIVAL’ı tecrübeyle imkanı buldular. CANiK Grubu mensubu ve şampiyonanın birincisi Alperen Kıvılcım’da tekrar CANiK SFx RIVAL tabancası ile mükafatları aldı.

Tabancalarımız, aksesuar ve dokumacılık eserlerimizle sportif atıcıların performanslarını yükseltmek için çalışmalarımızı sürdürürken tıpkı vakitte bu spora yönelik farkındalık seviyesinin daha da artmasına hizmet etmeye devam edeceğiz. Savunma sanayimizi ve Türkiye’yi temsilen farklı tertiplerde da yerimizi alacağız.”

Dakikada 1 tabanca üretiliyor, üretimin yüzde 95’i 68 ülkeye ihraç ediliyor
Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.Ş.(SYS), devlet öncülüğünde başlatılan Doğu Karadeniz Silah Projesi’nin Samsun ayağının temsilcisi olarak 1998 yılında kuruldu.


Ortadan geçen 23 yılda SYS; CANiK markasıyla silah, silah aksesuarları, silah sistem tasarımı ve üretimi konusunda Türk savunma endüstrinin kıymetli kuruluşlarından biri haline geldi. Merkezi İstanbul’da bulunan SYS, Samsun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki toplam 40 bin metrekare kapalı alan üzerine şurası üç tesisinde 650 çalışanı ile üretimini sürdürüyor. Kayseri ve Elazığ’da birçok sanayi yatırımına imza atan Aral ailesi tarafından yönetilen SYS, hafif silah pazarında CANiK markasıyla ismini dünyaya duyurdu.

Yıllık yaklaşık 450 bin adet tabanca ve 1500 adet uçaksavar üreten SYS; 1 dakikada 1 tabanca üretiyor. Üretiminin yüzde 95’ini 68 ülkeye ihraç eden firmanın yıllık ihracatının 2022 yılında 120 milyon doları bulması planlanıyor. 2010 yılından beri ABD’deki faaliyetlerini, kurduğu CANIKUSA firması üzerinden yürüten SYS; 2020 ve 2021 yıllarında dünyadan Amerika’ya en çok tabanca ihraç eden üçüncü firma oldu. Özgün yerli tabancadan ulusal uçaksavar üretimine kadar birçok yerli ve ulusal savunma sanayi projesinin partneri olan SYS, dünya çapında bir savunma sanayi şirketi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İran, Simurg uydu taşıyıcı roketi uzaya fırlattı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI