Aşılamada ‘Mavi’ kategoriye ulaşan Osmaniye’de korona denetimi

Sıhhat Bakanlığı’nca günlük olarak açıklanan Covid-19 haritasında mavi kategoriye ulaşan Osmaniye’de korona virüs kontrolleri ‘Dinamik Kontrol …

Hediye sipariş alışveriş ankara
23.08.2021
A+
A-

Sıhhat Bakanlığı’nca günlük olarak açıklanan Covid-19 haritasında mavi kategoriye ulaşan Osmaniye’de korona virüs kontrolleri ‘Dinamik Kontrol Modeli’ kapsamında Vali Erdinç Yılmaz’ın iştirakiyle devam ediyor.
Sıhhat Bakanlığının haftalık olarak açıkladığı datalara nazaran, 31 Temmuz 6 Ağustos tarihleri ortasında 100 binde 116,09 hadise sayısı ile insidans haritasında yerini alan Osmaniye’de son açıklanan tabloyla birlikte 100 binde 130,16 oranla hadise sayılarında yükseliş devam ediyor.
Vali Erdinç Yılmaz, salgınla çaba kapsamında esnaf ve vatandaşları Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve 112 Acil Davet Merkezi Müdürü Guddusi Arık ile birlikte ziyaret etmeye devam ediyor. Ziyaretlerinde olay sayılarının arttığını belirten Yılmaz, korona virüsle çabada aşının ehemmiyetine dikkat çekti.
Kontrollerinin akabinde gazetecilere açıklamada bulunan Vali Erdinç Yılmaz, “Korona virüsle gayretimizi sürdürüyoruz.
Toplumsal hareketliliğin olduğu bütün alanlarda esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Önlemlere uymaya devam etmeliyiz, yoksa yayılıyor. Maalesef vilayetimizde de yükseldi. Korona virüsle uğraş etmek için önlemlere hassasiyetle uymalıyız ve aşımızı kesinlikle olmalıyız. Aşı olmanın bu uğraşta çok değerli olduğunu biliyoruz. Maalesef hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çok büyük bir kısmı aşı olmayanlar ve yakalananların da büyük bir kısmı yeniden aşı olmayanlar.

Hasebiyle aşının koruyuculuğu ortada. Önlemlere uymaya devam edeceğiz ve aşı olacağız. Bu illetten fakat bu türlü kurtulacağız” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Öte yandan, günlük olarak açıklanan Covid-19 haritasında mavi renge ulaşan Osmaniye’de aşılama çalışmaları devam ederken kentin farklı noktalarında kurulan aşı stantlarında vatandaşların aşılama süreçleri devam ediyor.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.